APB przemianowane na APB: Reloaded, przechodzi na model free-to-play od GamersFirst

GamersFirst ogłosiło, że Reloaded Productions, Inc, spółka zależna należąca w całości do Gamersfirst, nabyła wszystkie prawa IP do APB: All Points Bulletin.

Zmieniła ona nazwę gry na APB: Reloaded.

Według firmy, we wrześniu 2010 roku, współzarządzający, Ken Pattullo i Paul Dounis, z firmy Begbies Traynor, specjalizującej się w biznesie i restrukturyzacji, powiedzieli, że wysiłki mające na celu ratowanie Realtime Worlds nie powiodły się, ale podjęto ponowne wysiłki w celu zawarcia transakcji sprzedaży IP.

"Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni z zawarcia transakcji sprzedaży, ale jednocześnie bardzo żałujemy utraty miejsc pracy w wyniku zamknięcia Realtime Worlds" - powiedział Paul Dounis z Begbies Traynor. "W wyniku sprzedaży aktywów IPR wszystkie zaległe wynagrodzenia i roszczenia o ekwiwalent za urlop zostaną w pełni zaspokojone. GamersFirst jest pionierem w przestrzeni free-to-play, dlatego APB zostanie ponownie uruchomione jako gra w modelu free-to-play, a nie w poprzednim modelu detalicznym. Osoby, które wcześniej kupiły grę, mogą teraz cieszyć się z możliwości ponownego zagrania w nią, gdy tylko wróci do sieci."

APB: Reloaded stanie się grą free-to-play, a z rozwojem zajmie się teraz amerykańska firma Reloaded Productions, a nowy rozdział ma się ukazać w pierwszej połowie 2011 roku.

"APB było grą, która posiadała kilka wyjątkowych cech i kilka genialnych pomysłów, mimo że początkowo dręczyły ją pewne problemy z balansem i monetyzacją" - mówi Bjorn Book-Larsson, CTO i COO GamersFirst, odpowiedzialny za studio GamersFirst i wysiłki związane z tworzeniem gier.

"Chcemy wziąć wszystkie unikalne cechy tego tytułu, takie jak niezrównane systemy personalizacji postaci, broni i samochodów, i przekształcić grę w prawdziwą grę free-to-play. Jesteśmy głęboko w fazie planowania i wczesnej realizacji tego kolejnego rozdziału APB i podzielimy się większą ilością szczegółów w najbliższej przyszłości. Aby postawić 'Gamers First' będziemy również aktywnie angażować społeczność w wiele aspektów wszystkich planowanych zmian."

IGN poinformował wcześniej dzisiaj, że przejęcie miało miejsce, po tym jak plotki o zainteresowaniu GamerFirst tytułem wypłynęły w zeszłym miesiącu.