God of War daje Kratosowi "nieoczekiwaną okazję do opanowania gniewu"

Na nowej oficjalnej stronie gry pojawiły się pewne, aczkolwiek krótkie, szczegóły dotyczące fabuły God of War.

God of War daje Kratosowi "nieoczekiwaną okazję do opanowania gniewu".

Strona God of War istnieje przede wszystkim po to, by zaprezentować materiał filmowy opublikowany podczas E3, ale kilka szczegółów fabularnych na stronie rzuca nieco światła na kierunki, w jakich zmierza gra. Wiedzieliśmy, że gra będzie osadzona po God of War 3 i będzie zawierać elementy mitologii nordyckiej, ale strona maluje jaśniejszy obraz niż mieliśmy wcześniej.

Strona oferuje te 230 słów opisu:

CO NAS CZEKA

To nowy początek dla Kratosa. Żyjąc jako człowiek, poza cieniem bogów, poszukuje samotności w nieznanych krainach mitologii nordyckiej. Z nowym celem i synem u boku, Kratos musi walczyć o przetrwanie, gdy potężne siły zagrażają zakłóceniem nowego życia, które stworzył...

NOWY POCZĄTEK

Po zemście na bogach Olimpu Kratos żyje teraz jako człowiek w krainie nordyckich bogów i potworów. To właśnie w tym surowym, bezlitosnym świecie musi walczyć o przetrwanie... i nauczyć tego samego swojego syna.

DRUGA SZANSA

Jako mentor i obrońca syna, który pragnie zasłużyć na jego szacunek, Kratos staje przed nieoczekiwaną szansą opanowania gniewu, który od dawna go definiuje. Kwestionując mroczny rodowód, który przekazał swojemu synowi, ma nadzieję naprawić niedociągnięcia z przeszłości.

MIGARD I NIE TYLKO

God of War, osadzony w nieokiełznanych lasach, górach i królestwach nordyckiej legendy, oferuje zupełnie nową scenerię z własnym panteonem stworzeń, potworów i bogów.

BRUTALNA, FIZYCZNA WALKA

Dzięki intymnej, swobodnej kamerze umieszczonej ponad ramieniem, która przybliża akcję bardziej niż kiedykolwiek, walka w God of War jest bliska, szalona i bezlitosna. Topór Kratosa - potężny, magiczny i wielopłaszczyznowy - jest zarówno brutalną bronią, jak i wszechstronnym narzędziem do eksploracji.

Ta "niespodziewana okazja" jest szczególnie interesująca, podobnie jak chęć Kratosa do zadośćuczynienia. Zanim dowiemy się, czym dokładnie jest ta okazja, może minąć trochę czasu.

God of War będzie exclusivem na PS4. Data premiery nie została ogłoszona.