Współpraca Valve/IceFrog zapowiedziana jako DotA2

Jesteście gotowi bronić starożytnych?

Huh? Co to jest starożytny? Cóż, to coś, co wymaga obrony. Najwyraźniej. I Valve planuje pomóc z Defense of the Ancients 2.

Według informacji prasowej, DotA 2 jest "ogromnym sequelem dla jednej z najczęściej granych gier na świecie" i ma trafić na PC i Mac w 2011 roku.

Podobnie jak poprzedniczka, będzie to mieszanka sieciowego RTS i RPG, a pierwsze szczegóły dotyczące tytułu możecie poznać na GameInformer.

Według strony, gra działa na silniku Source, obsługuje trzy-pasmowe mapy, posiada rywalizację w trybie multiplayer z AI wypełniającym za graczy opuszczających grę, zachowuje grafikę w stylu toon z oryginału i ma zaimplementowany Steamworks wraz z Osiągnięciami.

Zawierać będzie również pełny roster 100 bohaterów z DotA Allstars.

Gra posiada również system coachingu, który został opisany w następujący sposób:

Poprzez zalogowanie się jako trener, weterani mogą zrobić swoją część, aby pomóc nowszym graczom. Valve nie podjęło jeszcze decyzji, w jaki sposób nowicjusze i trenerzy będą dobierani w pary, ale gdy już będą razem, dzieje się kilka rzeczy. Trener widzi ekran ucznia, dostaje też prywatne kanały głosowe i czat, aby się z nim komunikować. Trener prawdopodobnie nie będzie w stanie przejąć kontroli nad czymkolwiek bezpośrednio (ponownie, szczegóły są obecnie dyskutowane), ale informacja to potęga w Dota 2 i posiadanie mentora szepczącego do ucha może zrobić różnicę na świecie.

Dobra wiadomość dla wszystkich. Nawet trochę dodatkowego dramatu od pracowników Valve, jak również.

Na początku tego tygodnia, twórca gry IceFrog napisał: "Hej chłopaki, Game Informer wpadł do biura w zeszłym tygodniu, aby rzucić okiem na to, nad czym pracowałem z resztą zespołu przez ostatni rok. Jutro na ich stronie ukaże się artykuł na ten temat. Podam wam link do niego, jak tylko zostanie opublikowany" - powiedział twórca Defense of the Ancients, Ice Frog, w notce na swoim forum.

Następnie tweet od Game Informer EIC Andy McNamara mniej lub bardziej laserowo wyrył całą sprawę w kamieniu.

Przyznaję, to nie jest niespodzianka, widząc, jak istnienie gry zostało odkryte przez znak towarowy, który miał Riot Games, cóż, zamieszki nad rzekomym posunięciem Valve do posiadania gametype, że mała armia modderów zebrała się, aby stworzyć.

Ostatecznie, deweloper League of Legends złożył kontr-znak towarowy, aby powstrzymać Valve i Ice Frog przed rozpylaniem swojego terytorialnego piżma na cały gatunek. Bo tak właśnie działają legalne sprawy. Z piżmem.

Ale znaki towarowe są nudne. Ale gry wideo są zabawne! A Valve w końcu ujawniło dzisiaj nową grę wideo. Więc yay!