REVIEW / Aerial_Knight's Never Yield (Switch)

Podobnie jak reszta świata, która została bezpiecznie w domu, dostroiłem się do niedawnego Indie World Showcase, który odbył się w zeszłym miesiącu, aby zobaczyć, co dzieje się w świecie gier indie przychodzących na Switcha. Jedną z gier, która przykuła moją uwagę było Aerial_Knight's Never Yield. Kim jest ten Aerial_Knight? Dlaczego jego moniker używa podkreślenia, a nie spacji jak w przypadku normalnej nazwy? Dlaczego on bez końca biega po tej grze?

Cóż, po spojrzeniu na jego stronę internetową, Aerial_Knight wydaje się być bardzo utalentowaną osobą. Jest on jednoosobowym twórcą gier, który pracował nad wieloma grami, z niektórymi dotykającymi rzeczywistych sytuacji, takich jak uprzedzenia i kultura. Zdecydował się dodać swój osobisty akcent do swojej najnowszej gry, Aerial_Knight's Never Yield (AKNY), aby upamiętnić swój projekt pasji, jeden, nad którym pracował całkowicie, od wizualizacji do muzyki, wszystko na własną rękę. (Pozyskał wydawcę, Headup Games, do pomocy przy końcowych szlifach, ale tylko po to, by wydać grę, jak się wydaje).

Możesz naprawdę zobaczyć pasję stojącą za AKNY tylko z muzyki z tego zwiastuna. Ten beat naprawdę uderza cię od początku, i to jest rodzaj bitu będziesz wibrujący do podczas gry auto-runner. Gra jest naprawdę prosta; prowadzisz kolesia o imieniu Wally, który ucieka przed wrogami (tj. policjantami, minami robotów, pojazdami zabijającymi ludzi), unikając przeszkód. Dlaczego Wally jest uruchomiony? Cóż, zobacz, znalazł coś, co stracił, a teraz próbuje dowiedzieć się, co się stało. Jeśli to nie miało sensu, to nie jesteś jedyny, ja nadal jestem zagubiony w tej historii nawet po ukończeniu gry.

Mimo to, AKNY nie skupia się zbytnio na historii, ale raczej na graczach, a dokładniej na speedrunnerach. Podczas gdy gra szczyci się 13 poziomami, przeciętny przebieg kampanii na najłatwiejszym poziomie trudności jest prawie jak oglądanie dwóch do czterech odcinków twojej najnowszej obsesji sitcomu Netflix. Jest zdecydowanie krótki, ale jest to idealna gra dla tych, którzy kochają "robić gry szybko". Z uproszczonych kontroli, wszystko, co naprawdę trzeba wiedzieć, to cztery przyciski i cztery kolory ... i niektóre naprawdę precyzyjne wyczucie czasu często.

Podczas biegu, Wally może skakać, mid-jump i crash, sprint i slajd. Wszystkie przeszkody, które napotka, będą zawsze związane z jednym z tych działań. Na szczęście, AKNY sprawia, że łatwo się zorientować, że przez kolorowe kodowanie wszystkich przeszkód: czerwony dla skoku, żółty dla mid-jump i crash, niebieski dla sprintu, i fioletowy do slajdu. Jeśli jest jedna rada, której mogę udzielić, to jest nią zaufanie do kolorów. Będą chwile, kiedy myślisz, że skoki uratuje cię od pewnego robota miny, ponieważ jest na ziemi, ale ponieważ mina jest kolor fioletowy, ślizganie jest akcja trzeba będzie użyć. Gra oszukuje cię w ten sposób wiele razy, a na późniejszych poziomach staje się jeszcze bardziej sztuczna. Przynajmniej, sztuczki nie są dość frustrujące, i znowu, poziomy są krótkie-około pięciu minut z dużą ilością punktów kontrolnych, gdy nie uda.

Jedna frustracja, że nie znalazłem irytujące, jest to, jak tylko dlatego, że wiesz, które działania trzeba zrobić dla niektórych przeszkód jest czasami nie wystarczy. Będziesz także potrzebował trochę precyzji i wyczucia czasu, aby pokonać te przeszkody. W normalnym trybie, czas zwalnia bardzo znacznie dla Ciebie do podejmowania dokładnych decyzji, ale uważam, że czasami jako szkodę, ponieważ wkręca się w czasie moich działań, a tym samym netto game over. Czasami decyzja o zmianie kąta kamery podczas ostatnich kilku sekund z dala od przeszkody, która wiem, że jest dla estetyki i nic więcej, jest to, co psuje moją dokładność w zorientowaniu się, kiedy skakać lub jak długo trzymać ten przycisk slajdów.

Będziesz łatwo ukończyć AKNY bez wątpienia, ale to w trybie normalnym. Tryb twardy zabiera część spowolnienia, podczas gdy szalony tryb zabiera go całkowicie i dodaje więcej przeszkód, z którymi trzeba się zmierzyć. Dla speedrunnerów jest to marzenie. Dla graczy casual, tryb normalny jest marzeniem. Dla graczy bez dużo czasu na gry, to jest sen. Dla tych, którzy szukają więcej bang dla ich buck, to może być pass. 13 poziomów plus odblokowalne stroje i okazjonalne poziomy bonusowe (po znalezieniu ukrytej monety w niektórych poziomach) może nie wystarczyć, aby uzasadnić zakup gry za pełną cenę.

Jeśli jesteś ciekawy, chociaż, można sprawdzić demo gry na Nintendo eShop. Wypróbuj go i zobacz, czy Aerial_Knight projekt pasji przemawia do Ciebie, a nawet jeśli nie, przynajmniej docenić bity stworzył. To jest po prostu tak dobre.

Recenzja powstała w oparciu o egzemplarz detaliczny dostarczony przez wydawcę.

Aerial_Knight's Never Yield 7/10 - 7/10 7/10 Poprowadź Wally'ego przez przeszkody i wrogów, aby odnaleźć prawdę + Vibin' beats + Świetna gra dla speedrunnerów i zwykłych graczy - Precyzja i wyczucie czasu mogą być utrudnione z powodu mechaniki gry - Może być trochę krótki dla hardcore graczy
MOŻESZ RÓWNIEŻ POLUBIĆ: < /script>