Zimowe Powstanie Gier Indie rozpoczyna się w pierwszym tygodniu grudnia na XBL

Niektórzy twórcy gier niezależnych planują promocję mającą na celu zwrócenie uwagi na tytuły, które ukażą się w grudniu na Xbox Live.

Promocja, nazwana Zimowe Powstanie Gier Niezależnych, dotyczy 14 gier, które ukażą się w pierwszym tygodniu grudnia, a każda z nich będzie kosztować od 80 do 400 MSP (od 1 do 5 dolarów).

Oto przedsmak tego, co będzie można znaleźć w ofercie:

  Asteroidy mnie niepokoją: Sprawdź swoje umiejętności pilotażu w tej wciągającej grze akcji z jednym przyciskiem. Oferuje pięć różnych trybów zabawy w unikanie asteroid. Szanse na przeżycie tej gry wynoszą 3720 do 1. Czy masz minerały? Sprawdź swoje umiejętności pilotażu w tej wciągającej grze akcji z jednym przyciskiem. Zawiera pięć różnych trybów zabawy w unikanie asteroid. Szanse na przeżycie tej gry wynoszą 3720 do 1. Czy masz minerały?
  Cthulhu ratuje świat: Charakteryzuje się nowym, 16-bitowym stylem wizualnym, fantastyczną ścieżką dźwiękową, wyrafinowaną, ale usprawnioną rozgrywką oraz epicką opowieścią o szaleństwie, romansie i odkupieniu. Uratuj świat, aby go zniszczyć!
  Crossfire 2: Kontynuacja strzelanki z podwójnym drążkiem w stylu Geometry Wars, zawierająca nowe tryby, rodzaje przeciwników i broni.
  Epic Dungeon: Najdoskonalsza gra typu dungeon crawling! Wiele klas postaci i szybkie tempo rozgrywki sprawiają, że Epic Dungeon to jedna z najprzyjemniejszych gier typu rogue like.
  Soulcaster 2: Gra MagicalTimeBean, będąca kontynuacją docenionej przez krytyków gry Soulcaster, oferuje zupełnie nowy zestaw światów do eksploracji oraz ścieżkę dźwiękową utrzymaną w klimacie późnych lat 80-tych. Ponadto: eksplodujące szkielety.
  Ubergrinder: Znajdujesz się w głębokiej przestrzeni kosmicznej, a paskudni, jednoocy, dzierżący macki kosmici rozbili twój statek kosmiczny. Pomóż Robertowi, robotowi serwisowemu, naprawić statek kosmiczny, po jednej kratce na raz.
  ZP2K9: Zombie i Pterodaktyle: W dystopijnej przyszłości, w której ludzie kochają broń, a zombie chcą być pozostawione w spokoju, pterodaktyle dopilnowały, aby wszyscy razem byli nieszczęśliwi. Zabierz swój jetpack do sieci i rozwal kilku głupców za pomocą ostrzy, pistoletów, granatów i innych narzędzi zagłady. Zdobywaj XP, awansuj, odblokowuj funkcje, ubrania i umiejętności! Twórz niesamowite klasy! Od twórcy gier I MAED A GAM3 W1TH Z0MB1ES!!!1 1NIT!!!1 i The Dishwasher: Dead Samurai.

Dla nas brzmi to jak niezła zabawa.

Pełną listę możecie sprawdzić w linku na górze.

Dzięki, Gamasutra.