Najnowsze wydanie GI ujawnia mnóstwo nowych szczegółów na temat Resistance 3

W najnowszym wydaniu Game Informera pojawiło się mnóstwo nowych szczegółów na temat Resistance 3.

Najbardziej znaczącym z nich jest powrót Weapon Wheel, o czym informuje ten wpis na NeoGAF.

Jak sugerują wyciekłe niedawno zrzuty ekranu, Capelli założył rodzinę z przyrodnią siostrą Hale'a, Susan, i gra główną rolę w grze.

W grze znajdzie się również kampania kooperacyjna, ale nie będzie ona zawierać alternatywnych rozdziałów fabularnych, jak miało to miejsce w Resistance 2.

Wszystko zebraliśmy dla Was poniżej.

    Powraca Weapon Wheel. Capelli założył rodzinę z Susan. Potwierdzono kooperację, ale nie będzie alternatywnej kooperacji fabularnej, jak w Resistance 2. African Prison jest jedną z dołączonych map. Świat zmienia się w R3; roślinne życie Chimery eksploduje po strzale. Sztuczna inteligencja będzie mądrzejsza. Capelli może wspinać się po ścianach i przez okna. Długonogi będzie skakał z dachu na dach, próbując cię zestrzelić. Nowa broń o nazwie Mutator wystrzeliwuje biologiczną mgłę, powodując czyraki i inne obrażenia u wrogów, co sprawia, że wybuchają, powodując obrażenia od rozprysków. Bullseye, Magnum, Shotgun, Auger i Carbine powracają. Broń można ulepszać i staje się ona tym lepsza, im częściej jej używasz. Granaty mają kształt puszek z jedzeniem i są pełne gwoździ. Szczepionka może być w stanie wyleczyć wirus Chimeran. Z powodu braku pożywienia ludzie przeszli na kanibalizm. Capelli próbuje uratować swojego syna i ma jakąś "inną" nieznaną misję. Dołącza do niego Malikov i wyruszają do Nowego Jorku, St Louis i innych miejsc. Zespół chce, aby rozgrywka online była bardziej zorganizowana i mniej zgrupowana niż 60-osobowe mecze w R2. Ted Price przekazał stery Marcusowi Smithowi, aby ten wykonał sporą część pracy nad grą.

Pierwsze screeny możecie obejrzeć tutaj, a okładkę GI tutaj.

Resistance 3 ukaże się w 2011 roku.