Raport: Ignition Entertainment zamknie londyńskie studio do 31 października

Ignition Entertainment zwolniło nieujawnioną liczbę pracowników i jest w trakcie zamykania swojego biura w Londynie.

Według raportu GI.Biz, wewnętrzny rozwój w tym miejscu zostanie wstrzymany do końca października, a firma ma nadzieję zlecić więcej projektów studiom Ignition w Austin, na Florydzie, w Japonii lub Pekinie.

Obecne projekty londyńskiego biura, Wardevil i Project Kane, przeszły już etap proof of concept, a wewnętrzne prace nad nimi dobiegają końca.

Firma nadal planuje utrzymać w Londynie biuro dla swojego wydawnictwa, które w 2011 roku wyda platformówkę SWARM firmy Hothead Games na PSN i XBL.

"W ciągu ostatniego roku w Ignition zaszło wiele zmian, w tym powołanie nowego, silnego zespołu zarządzającego, którego głównym celem jest współpraca z najlepszymi na świecie zewnętrznymi deweloperami, aby wprowadzić gry AAA na nowe platformy do pobrania" - powiedział prezes grupy, Hassan Sadiq.

"W tym tygodniu zakończyliśmy zaplanowany wcześniej sześciomiesięczny projekt proof of concept nad tytułami War Devil / Project Kane, który zarząd i kierownictwo studia oceniają obecnie, czy wymagana jakość zostanie osiągnięta poprzez realizację wewnętrzną, czy z partnerem zewnętrznym.

"Biuro w Londynie będzie nadal funkcjonować jako globalna siedziba Ignition dla korporacyjnego i szybko rozwijającego się biznesu wydawniczego. Prace nad grami free-to-play w studiach Ignition w Austin i Pekinie, a także w wewnętrznych studiach konsolowych na Florydzie i w Tokio, nabierają tempa.

"W połączeniu z wieloma nowymi nabytkami wydawniczymi, które zostaną wydane w kalendarzu 2011, zapewnimy, że sprostamy wyzwaniu, jakim jest przekształcenie się w potęgę wydawniczą nowej generacji".

Firma Ignition została przejęta przez indyjskiego giganta medialnego UTV w 2007 roku.