Hokko Life oferuje graczom PC doświadczenie Animal Crossing tego lata

Wonderscope Games i wydawca Team17 ogłosili właśnie swój najnowszy tytuł, Hokko Life, uroczą, kreskówkową symulację życia oferującą wysoki poziom personalizacji. Gracze mogą zaaklimatyzować swoją postać w słodkim miasteczku Hokko, gdzie ich sąsiadami są różne antropomorficzne zwierzęta, które oferują im zadania, nagrody i, oczywiście, przyjaźń. Oprócz zaprzyjaźniania się z lokalną fauną, gracze mogą również dostosować każdy szczegół miasta, aż do rozmiaru i koloru poduszek na kanapie.

Stwierdzenie, że Hokko Life czerpie inspirację z hitowej serii Nintendo Animal Crossing, byłoby więcej niż niedopowiedzeniem. Cała pętla rozgrywki jest bardzo podobna i już samo oglądanie zwiastuna zapowiadającego grę sprawia, że porównania nasuwają się z każdą klatką. W Hokko Life możesz łapać ryby i robaki, dostosowywać swoje miasto i dom, poznawać i zaprzyjaźniać się ze zwierzęcymi sąsiadami, dzielić się projektami z przyjaciółmi, i tak dalej. Wszystko, co widzieliśmy we flagowej franczyzie Nintendo, ale czy kiedykolwiek można mieć dość symulatorów życia z udziałem uroczych zwierzęcych sąsiadów?

Oczywiście, istnieją 2 główne punkty oddzielenia Hokko Life czyni z jego Nintendo współczesnego. Pierwszym z nich jest to, że jest dostępny dla znacznie większej publiczności na PC, a nie tylko Switch. Jest to taktyka, którą widzieliśmy już wcześniej z grami takimi jak Nexomon, inni deweloperzy czerpią inspirację z formuły Nintendo i zapewniają własny spin na pomyśle dla szerszej publiczności, która mogła nie dostać się do doświadczenia gry z powodu wyłączności konsoli.

Drugą rzeczą, którą Hokko Life robi, aby się wyróżnić, jest implementacja niesamowicie szczegółowych funkcji personalizacji. Tylko w trailerze ogłoszenia można zobaczyć bardzo szczegółowe dostosowanie jak malowanie tylko niektóre części mebli i obracając kawałki do dowolnego stopnia, który pasuje do Ciebie, dwie rzeczy, które są notorycznie nieobecne w Nintendo franczyzy. Zwiększony nacisk na dostosowanie czyni cuda, aby ustawić Hokko Life od siebie i dać mu swój własny styl.

Hokko Life jest już dostępne na Steam, a informacje na temat przyszłości gry można śledzić na oficjalnym Twitterze, Facebooku i Discordzie.