Microsoft wykazał 16,2 miliarda dolarów przychodu w Q1 FY11, Halo i 360 pomogły

Firma Microsoft ogłosiła dzisiaj rekordowe przychody za pierwszy kwartał, które wyniosły 16,2 miliarda dolarów za kwartał kończący się 30 września, co stanowi 25-procentowy wzrost w stosunku do tego samego okresu w roku 2009.

Dochód netto wyniósł 5,4 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 59 procent w porównaniu z rokiem 2009, przy czym dział Entertainment and Devices (obejmujący Xbox 360) odnotował w tym kwartale przychód w wysokości 1,8 miliarda dolarów w porównaniu z 1,4 miliarda dolarów rok wcześniej. Zysk działu wyniósł 382 miliony dolarów, co oznacza wzrost o 46% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Sprzedaż Xbox 360 wzrosła o 38% do 2,8 miliona dolarów, Reach osiągnął 350 milionów dolarów przychodu w ciągu pierwszych 16 dni, a XBL odnotował silny wzrost liczby członków w pierwszym kwartale 2011 roku, powiedział Bill Koefoed, dyrektor generalny ds. relacji z inwestorami podczas wieczornej rozmowy telefonicznej z inwestorami.

W ciągu kwartału Microsoft odnotował wzrost w ujęciu rok do roku we wszystkich segmentach działalności, przy czym sprzedaż konsol Xbox 360 wzrosła o 38 procent i przebiła "każdą konsolę w USA w każdym z ostatnich czterech miesięcy".

"To był wyjątkowy kwartał, łączący solidny wzrost w przedsiębiorstwach i utrzymujący się silny popyt konsumencki na Office 2010, Windows 7 oraz konsole i gry Xbox 360" - powiedział Peter Klein, dyrektor finansowy w firmie Microsoft.

"Nasza zdolność do zwiększania przychodów przy jednoczesnej kontynuacji kontroli kosztów pozwoliła nam na dostarczenie kolejnego kwartału ekspansji marży w ujęciu rocznym."

Klein powiedział podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej z inwestorami, że Microsoft spodziewa się, że Kinect pomoże poruszyć sprzedaż sprzętu. Oczywiście.

Jeśli chodzi o rynek komputerów PC, Microsoft powiedział, że wzrost wyniósł 9-11% w segmencie konsumenckim, ale adopcja w biznesie była wyższa w tym sektorze.

Analiza na żywo z akcjonariuszami będzie nadawany o 5:30 pm EST dzisiaj, więc będziemy słuchać wszystko, co może być zainteresowany i post aktualizacje odpowiednio.