Gracze LOTRO w przyszłym roku będą mogli walczyć z Sarumanem

Aaron Campbell z Turbine zdradził kilka dodatkowych szczegółów na temat tego, czego gracze mogą się spodziewać w Lord of the Rings Online w przyszłym roku, szczególnie jeśli chodzi o Isengard i szalonego czarodzieja Sarumana.

W rozmowie z Eurogamerem, producent gry powiedział, że dodatkowa zawartość nie zostanie wydana w tradycyjny sposób, do którego gracze są przyzwyczajeni w MMO, ponieważ od czasu przejścia na rynek free-to-play w USA we wrześniu, firma nauczyła się kilku rzeczy, jeśli chodzi o wydawanie nowych przygód dla graczy.

"Ekspansje klasycznie mają kilka rzeczy związanych z nimi," powiedział Campbell. "Mają coś w rodzaju nowego systemu; zazwyczaj mają powiązany z nimi level cap; i mają jakiś epicki fragment zawartości lub łuk, na którym można zawiesić swój kapelusz - ważne miejsce w świecie, do którego ludzie chcą się udać. W trakcie budowania free-to-play uczymy się, że możemy wypuszczać części świata na raz. Nasza następna duża aktualizacja - o której wkrótce będziemy mówić więcej - zacznie rozszerzać świat dla graczy free-to-play. Będą oni mogli wejść na poziom 65 i zobaczyć cały dostępny dla nich świat.

"Wchodząc w Isengard w przyszłym roku, to będzie na skalę ekspansji. Będziemy dawać graczom możliwość kupienia tego w Sklepie."

Jeśli chodzi o walkę z Sarumanem, Campbell powiedział, że możemy się tego "spodziewać", ale pamiętajcie, że nie oznacza to, że ludzie będą mogli pomścić traktowanie, jakiego Gandalf doznał z rąk żądnego władzy czarodzieja. Jeśli ktoś jest zaznajomiony z lore, będzie wiedział, że nadal ma rolę do odegrania w trylogii Tolkiena po tym, jak jego wieża została obalona, a on i jego sługus Wormtongue poszli na barana.

"Jest wiele elementów historii i elementów lore, na które musimy być wrażliwi, patrzymy na właściwą linię czasową i jak wiecie jest wiele kroków do zepsucia Sarumana i jego upadku," powiedział Campbell. "Właściwie nie jestem jeszcze całkiem pewien, ale wiem, że będziemy przyglądać się kilku naprawdę znaczącym spotkaniom wokół Wieży Orthanc; wokół The Gap of Rohan i do samego Isengardu.

"Nie jestem jeszcze pewien dokładnie, jaką formę to przyjmie."

Campbell powiedział Eurogamerowi, że następny krok w zawartości zabiera nas na terytorium Dwóch Wież, co Turbine potwierdziło nam, gdy gra otrzymała datę free-to-play w Europie, a gracze powinni oczekiwać, że zobaczą "upadek wieży, upadek Sarumana" i inne elementy fabularne rozgrywające się, wraz z większą ilością questów Mglistej Góry i przerażającymi Ścieżkami Umarłych.

"Z pewnością zobaczymy Księgę 3 na początku przyszłego roku", powiedział Campbell. "Zamierzamy kontynuować tę epicką linię, ale rzeczy będą się trochę różnić".

Turbine powiedziało również VG247 w zeszłym miesiącu, że projektanci obecnie "przyglądają się" walce na koniach dla gry, i że byłoby to "naturalną rzeczą do tak z Rohanem".

"Robimy kilka bardzo wstępnych prototypów, ponieważ jest tam mnóstwo wyzwań inżynieryjnych i projektowych, ale na pewno nie mamy nic do ogłoszenia ani żadnych gwarancji do przekazania", powiedziała producentka wykonawcza Kate Paiz. "Próbujemy znaleźć sposób, aby uczynić go akceptowalnym dla wszystkich, a przynajmniej dla wszystkich, którzy są w tej części świata.

"Nie sądzę, że coś takiego byłoby poza zasięgiem. Mamy niektóre z tych samych wizji jako gracze dla bitew takich jak Helm's Deep lub coś innego i musimy poczekać i zobaczyć, ale wszyscy pochodzimy z tej samej inspiracji na ten temat".

Niedługo Rohan będzie gotowy. Do tego czasu, przynieś to Saurman. Jesteśmy gotowi.

[pic]