Pitchford: Colonial Marines zostało "ogłoszone zbyt wcześnie"

Randy Pitchford powiedział, że Aliens: Colonial Marines zostało ogłoszone zbyt wcześnie przez SEGĘ, ponieważ była ona "bardzo podekscytowana" tym projektem.

Rozmawiając z NowGamer podczas imprezy Duke Nukem Forever w Londynie w zeszłym tygodniu, dyrektor generalny Gearbox powiedział, że pomimo "ciszy radiowej" w sprawie Colonial Marines, studio jest nadal "bardzo, bardzo zaangażowane" w ten tytuł.

"Gearbox zatrudnia ponad 200 osób, a my także, w każdym momencie, mamy kolejne 100 lub 200 osób spoza studia, które z nami współpracują", powiedział. "Duke Nukem Forever pochłania około 70 pracowników, więc za naszymi innymi projektami wciąż stoi ogromna siła przebicia".

"Jesteśmy bardzo, bardzo zaangażowani w Aliens: Colonial Marines i jesteśmy bardzo podekscytowani tym projektem. Wiem, że przez długi czas panowała 'cisza radiowa' i wiemy, że to musi być frustrujące dla niektórych osób, ale gra została zapowiedziana zbyt wcześnie.

"Było tyle emocji i wiem, że w SEGA wiele się zmieniło, ale oni byli bardzo podekscytowani, zawarli umowę z Foxem i zanim atrament zdążył wyschnąć, wydali komunikat prasowy zapowiadający grę. W tamtym czasie nie napisaliśmy jeszcze ani jednej linijki kodu.

"Tworzenie gier zajmuje trochę czasu, ale wszystko idzie świetnie i jestem tym bardzo podekscytowany. Nie minie dużo czasu, zanim przerwiemy ciszę radiową i będziemy mogli ją pokazać".

Komentarze Pitchforda odzwierciedlają te wypowiedziane dla VG247 podczas PAX Prime, kiedy to Duke Nukem Forever został ogłoszony jako nie będący już w puszce i otrzymał rollicking re-reveal podczas imprezy

Szef Gearbox powiedział nam, że wie, że kiedy "jedna gra dostaje swój dzień w słońcu" ludzie mają tendencję do "martwienia się o inne gry", ale nie ma "żadnej potrzeby, aby się martwić" odnośnie Colonial Marines lub jakiegokolwiek innego tytułu od studia.

"Poważnie, nikt nie musi się martwić o Borderlands, czy markę Brothers in Arms, czy Aliens - zależy nam na tych grach i na tym, co znaczą dla ludzi" - powiedział.

Wciąż jednak nie ma na to daty.