Kudo uświetnia brytyjską premierę Kinecta: "Prace nad Kinectem trwały 10 lat".

Kudo Tsunoda pojawił się na dzisiejszej londyńskiej premierze Kinecta, aby powiedzieć nagrywającym dziennikarzom, że technologia stojąca za sensorem ruchu 360-tki była opracowywana przez ostatnią dekadę.

"Technologia, dzięki której Kinect działa, była opracowywana przez 10 lat" - powiedział szef kreatywny projektu, złapany przez VG247 przez Stace'a Harmana.

"To jedna z dobrych stron pracy w Microsofcie; mamy nasz dział badawczy w Cambridge i mamy około tysiąca naukowców, którzy nieustannie pracują nad superinnowacyjnymi i technicznymi problemami, które próbują rozwiązać".

"Spędzili trzy lata nad konsolą Xbox, ale na szczęście już od dłuższego czasu pracowali nad śledzeniem całego ciała i rozpoznawaniem głosu".

Przemawiając w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie po występach łyżwiarzy i zespołów muzycznych z okazji premiery Kinecta w Wielkiej Brytanii, uzależniony od okularów przeciwsłonecznych exec zachwycił się, że Kinect przywołuje na myśl czasy świetności gier grupowych w salonach gier i ubolewał nad koniecznością "godzinnych" samouczków do gier.

"W czasach, gdy gry były dostępne w salonach, grało w nie wiele różnych osób, ponieważ nie trzeba było uczyć się obsługi kontrolera ani przechodzić godzinnego samouczka, aby móc wejść do gry" - powiedział.

"Jeśli chciałeś pojeździć na motocyklu, po prostu wsiadałeś na niego i robiłeś to, co w prawdziwym życiu. Tak właśnie powinno się grać w tę grę. Kinect został zaprojektowany w taki sposób, aby ludzie mogli wykorzystać rzeczy, które znają ze świata rzeczywistego, i użyć ich w grze".

"Teraz w gry mogą grać najróżniejsi ludzie. Ja gram w gry całe życie, ale nie lubię siedzieć przez godzinę w samouczku, żeby nauczyć się, jak korzystać z kontrolerów".

Kinect został wprowadzony na rynek amerykański w zeszłym tygodniu podczas wystawnej imprezy na Times Square, ale brytyjski odpowiednik był bardziej powściągliwy; dziś krążą pogłoski o zdławieniu dostaw w Wielkiej Brytanii.

GAME na Oxford Street jest centrum planów Microsoftu dotyczących premiery dziś o północy, gdzie "tajemniczy goście specjalni" będą "rozmawiać na żywo z pierwszą osobą w kolejce po Kinecta w GAME Leeds" za pośrednictwem Video Kinect.

Ponad 300 sklepów GAME i GameStation zostanie otwartych dziś o północy w całym kraju.

Kinect będzie dostępny w cenie £129.99 za samodzielne urządzenie i Kinect Adventures, lub £249.99 za zestaw Kinect Console Bundle, który zawiera nowe urządzenie 4Gb.