Black Ops pokonuje Modern Warfare 2 i staje się "największą premierą w historii rozrywki".

Black Ops pobił wynik sprzedaży Modern Warfare 2 z dnia otwarcia i stał się największą premierą w historii rozrywki na świecie, osiągając 360 milionów dolarów przychodu w samej tylko Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej.

Według wewnętrznych szacunków Activision, 24-godzinny wynik jest lepszy od 310 milionów dolarów uzyskanych przez Call of Duty: Modern Warfare 2 w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii w zeszłym roku.

Call of Duty: Black Ops to już drugi rok z rzędu, w którym seria Call of Duty bije rekordy sprzedaży pierwszego dnia we wszystkich formach rozrywki - poinformowała dziś firma Activision.

W pierwszym dniu, 9 listopada, przebojowy tytuł sprzedał się w około 5,6 mln egzemplarzy w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii, w porównaniu do 4,7 mln egzemplarzy zeszłorocznego Call of Duty: Modern Warfare 2.

"Nigdy wcześniej nie było takiej serii rozrywkowej, która przez dwa kolejne lata biła rekordy sprzedaży w dniu premiery, a my jesteśmy na dobrej drodze do pobicia zeszłorocznego rekordu sprzedaży w ciągu pięciu dni na całym świecie, który wyniósł 550 milionów dolarów" - powiedział szef Acti, Bobby Kotick.

"Sukces gry podkreśla popkulturową atrakcyjność marki. Call of Duty: Black Ops to najlepsza gra, jaką kiedykolwiek stworzyła firma Treyarch, która podnosi poprzeczkę dla rozgrywki sieciowej, zapewniając najgłębsze i najbardziej intensywne wrażenia z gry Call of Duty". Seria Call of Duty ma ponad 25 milionów graczy na całym świecie, którzy spędzili miliardy godzin w grach sieciowych, a my jesteśmy zobowiązani do wspierania ich nowymi treściami i funkcjami coraz częściej i regularniej."