Iwata rozmawia z inwestorami na temat pomiarów piractwa na 3DS, ceny i łączności z Wii

Nintendo Satoru Iwata powiedział opóźnienie 3DS do przyszłego roku nie tylko dać Nintendo dużo czasu, aby upewnić się, że podaż spełnia popyt, ale to również dać produkt trochę czasu, aby osiągnąć "poziom polerowania" i dostarczyć "zadowalający" produkt.

Iwata powiedział, że opóźnienie do 2011 roku będzie umieścić handhled w lepszej pozycji rynkowej, jak również, pomimo negatywnej reakcji z giełdy.

"Zdecydowaliśmy, że preferowane będzie jednoczesne dostarczenie produktu o wysokim stopniu dopracowania i przygotowanie zadowalających ilości, aby nie powodować zamieszania na rynku." powiedział inwestorom. "Prawdą jest, że spowodowało to negatywny wpływ na prognozy tegorocznych zysków".

Jeśli chodzi o cenę, Iwata powiedział, że zazwyczaj "im niższa cena tym lepiej", 3DS kosztujący więcej niż Wii ma więcej wspólnego z ceną materiałów, jak również z "kondycją biznesu platformy". On również stwierdził, że po E3, Nintendo czuł "wartość będzie odczuwalne z sprzętu raz funkcjonalność została zrozumiana" , i założył, że cena produktu będzie również "być zrozumiałe" przez przemysł i konsumentów.

Nintendo jest również patrząc ro wdrożenie systemu automatycznej aktualizacji oprogramowania układowego w 3DS w celu zwalczania piractwa "jako część funkcjonalności SpotPass". System nie tylko pomóc firmie squelch pirackich środków, ale dodać więcej funkcji do handhelda w późniejszym terminie. Te aktualizacje firmware będą również obecne w samych pakietach oprogramowania.

"Wierzyliśmy, że jest to możliwe do zrobienia, ponieważ użyteczny rozmiar ROM dla 3DS stałby się znacznie większy", powiedział Iwata, dodając, że aktualizacje firmware'u będą miały pierwszeństwo przed zapobieganiem piractwu.

Również w Q&A z inwestorami, Iwata omówił możliwość połączenia konsoli z handheldem, który w tym momencie będzie miał ograniczoną łączność z Wii.

"Wierzymy, że naturalnie natychmiastowa komunikacja pomiędzy 3DS a konsolą w twoim domu stanie się jednym z tematów w przyszłości, ale dziś nie mogę mówić o konkretach dotyczących rodzajów rzeczy, które możesz zrobić w zakresie łączności pomiędzy 3DS a konsolą," powiedział. "Na pewno będziemy myśleć również o łączności z konsolami".

Możesz nadrobić zaległości we wszystkich sprawach związanych z 3DS-em z początku tygodnia tutaj i tutaj.

Dzięki, Andriasang.