Plotka: Źródła twierdzą, że COD od Sledgehammer będzie zawierał Marines w kosmosie

Call of Duty: Black Ops nie zdążyło jeszcze nawet wystygnąć na półkach sklepowych w USA i Wielkiej Brytanii, a już mówi się o tym, co Sledgehammer planuje w kolejnej odsłonie serii i sugeruje się, że mogą się w niej znaleźć kosmiczni marines.

W zeszłym tygodniu, podczas rozmowy z inwestorami, prezes Activision Eric Hirshberg wspomniał o nowym tytule z serii Call of Duty, który miałby się ukazać w drugiej połowie 2011 roku. Nie podając nazwy firmy Sledgehammer jako dewelopera projektu, ani nie wskazując, co będzie zawierała gra, obiecał, że nie będzie ona odbiegać od gatunku pierwszoosobowych strzelanek.

Pomimo braku informacji na temat tytułu, niektóre źródła branżowe donoszą serwisowi Gamasutra, że gra będzie osadzona w przyszłości, a jej bohaterami będą Marines w kosmosie.

Dyrektor operacyjny Activision, Thomas Tippl, powiedział w przeszłości, że tytuł ten "poszerzy grono odbiorców", a szef Sledgehammer, Glen Schofield, nazwał go "dość wyjątkowym". Deweloperzy przeprowadzili nawet dwie różne tury rekrutacji, aby wzmocnić kadrę dla tego tytułu, a COD nie jest jedyną grą, nad którą deweloper pracuje dla Activision, ponieważ w informacji prasowej z marca stwierdzono, że w przygotowaniu jest także tytuł action-adventure.

Aby jeszcze bardziej podkreślić znaczenie marki Call of Duty dla Activision, Tippl stwierdził podczas rozmowy z inwestorami w zeszłym tygodniu, że marka ta ma "więcej środków na rozwój" niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ Activision jest przekonane, że istnieje "ogromny apetyt na zawartość Call of Duty, jak również na usługi", a możliwości rozwoju dla tej marki "nigdy nie były tak duże jak obecnie".

Czy następna odsłona serii COD będzie zawierać Kosmicznych Marines, czy też nie, jest w tym momencie zgadywanką każdego. Prawdopodobnie więcej informacji na temat tego tytułu usłyszymy na początku przyszłego roku, ponieważ jest on spodziewany w wakacje 2011 roku.

Do tego czasu gracze powinni po prostu cieszyć się bieganiem i strzelaniem do komunistów w Black Ops.