Gears of War 3 opóźnione do "jesieni 2011", opóźnienie było "decyzją biznesową", mówi Epic

Microsoft ogłosił, że opóźnił premierę Gears of War 3 z pierwotnie planowanej na 8 kwietnia 2011 roku i wyda ją teraz "jesienią 2011 roku".

W oświadczeniu od MS, wydawca powiedział, że zespół deweloperski Epic Games "wykonał świetną pracę przygotowując tytuł do wydania wiosną 2011 roku."

Jednak dalej dodał: "Jednakże, zdecydowaliśmy się przesunąć premierę Gears of War 3 na jesień 2011 roku, aby uczynić z niej najważniejszy tytuł na sezon świąteczny."

Według oświadczenia, które VG247 otrzymało od Epic Games, przesunięcie było "tylko decyzją biznesową" i nie było "absolutnie żadnym poślizgiem deweloperskim".

"Wiem, że fani będą rozczarowani nową datą premiery, ale bądźcie pewni, że jest to decyzja biznesowa pomiędzy partnerami, a nie kwestia jakości" - powiedział producent wykonawczy Rod Fergusson. "Gears 3 było na dobrej drodze do bycia najbardziej dopracowaną grą Gears of War w historii, kiedy ukazało się w kwietniu, a ten dodatkowy czas pozwoli nam dopracować ją jeszcze bardziej, zanim trafi na półki sklepowe jesienią przyszłego roku".

"W przyszłym tygodniu mamy ważną wizytę prasową w siedzibie Epic i nie mogę się doczekać, kiedy fani zobaczą i usłyszą po raz pierwszy multiplayer Gears 3 Versus. Dużo więcej ekscytujących wiadomości przed nami."

Według tweeta od Marka Reina, gra ukaże się w okolicach świąt, a " będzie kilka miłych srebrnych podszewek wewnątrz tej małej chmury... niektóre zostaną ujawnione w przyszłym tygodniu".

Będziemy więc czekać.

Gears of War 3's Beast Mode jest grywalny na Eurogamer Expo w ten weekend.