Pieśń Horroru wzywa graczy do zmierzenia się z własnymi lękami

Choć sezon na straszydła jeszcze nie nadszedł, Protocol Games ogłosiło wydanie kultowego hitu Song of Horror na konsole Xbox i PlayStation. Ta niesamowita przygoda survivalowa zebrała już wiele pozytywnych recenzji na PC i z pewnością będzie zyskiwać na popularności wraz z datą premiery na konsolach, która przypada na 28 maja.

Złowroga istota zwana The Presence czai się w ciemnościach, a gracze próbują rozwiązać zagadkę Sebastiana P. Hushera, słynnego pisarza, który zniknął wraz z rodziną. Wybierz jedną z trzynastu postaci, z których każda posiada unikalne umiejętności, przemierzając różne złowrogie lokacje. Musisz być czujny przez cały czas, gotowy do ukrycia lub uciec przed złymi stworzeniami, jak śledzić wskazówki, rozwiązywać zagadki i zakończyć każdy odcinek.

Ta gra może nie ma rozgrywki w stylu walki, ale aspekty psychologiczne są na pewno chwycić uwagę tych, którzy kochają napięcie klasycznego horroru. Zrób zły ruch i twoja postać umrze bez nadziei na zmartwychwstanie, zmuszając cię do przełączenia się na inną postać. Przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego, zwracaj uwagę na otaczające Cię dźwięki i bądź ostrożny przy każdej podejmowanej akcji. Song of Horror nie jest w żadnym wypadku grą o szybkim tempie, ale powolne narastanie i inteligencja The Presence sprawią, że będziesz musiał zmierzyć się z największymi lękami.

Być może jednym z najbardziej niepokojących aspektów The Presence jest jej zdolność do reagowania na twoje decyzje, dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji. The Presence zmodyfikuje swoje zachowanie na podstawie twojej reakcji na strach. Jeśli boisz się ciemności, możesz spodziewać się wielu paranormalnych duchów czających się w cieniu lub nagle znikających świateł.

Atmosfera jest dobrze zaprojektowana dzięki głębi postaci i narracji, a także dzięki muzyce i efektom dźwiękowym zastosowanym w całej grze. Dźwięk nie jest tu tylko dla efektów grozy, ale wpływa na rozgrywkę i pomaga graczom zdecydować, czy powinni wejść do danego pomieszczenia, czy też znaleźć miejsce, w którym mogliby się ukryć. Song of Horror nie jest może najbardziej przerażającą grą wideo, ale nie polega na tanich jump scares, a zamiast tego bawi się twoim umysłem, podczas gdy ty znosisz wstrząsające napięcie atmosfery gry.