Ninja Theory "zdecydowanie chciałoby" ponownie współpracować z Alexem Garlandem

Szef Ninja Theory, Tameem Antoniades, powiedział serwisowi VG247, że "zdecydowanie chciałby" ponownie współpracować ze scenarzystą Enslaved, Alexem Garlandem.

Hollywoodzki pisarz Garland, który napisał 28 Days Later, The Beach, a nawet adaptację do filmu Halo, napisał historię gry, ale Antoniades mówi, że między nim a Ninja Theory może się jeszcze "wiele" wydarzyć.

"Nie trzeba mówić, że Alex jest bardzo utalentowanym pisarzem, ale wniósł do gry o wiele więcej niż tylko swoje pisanie" - powiedział Antoniades.

"Jako producent filmowy wniósł do gry odświeżającą perspektywę, z której wiele się nauczyliśmy. Możemy się jeszcze wiele nauczyć od siebie nawzajem!".

Jak to się wszystko zaczęło

Antoniades wcześniej szczegółowo opisał, jak Garland wszedł na pokład, aby napisać historię do Enslaved, opartą na starej chińskiej opowieści Journey to the West, z partnerstwem, które trwa już od dwóch lat.

"Poznałem Alexa przez agenta i wypiłem z nim kawę", powiedział nam w poprzednim wywiadzie podczas imprezy Namco Bandai przed E3 w Barcelonie na początku tego roku w maju.

"Szukał drogi do gier, a my zaproponowaliśmy mu pełną współpracę. To po prostu organicznie rosło. Najpierw współtworzyliśmy historię i inne rzeczy, a potem zaczął patrzeć na grę tak, jak patrzyłby na film - jest też producentem filmowym.

"Patrzy na to, jak zrobione są kamery, dialogi, ton, montaż, nawet na rzeczy w grze: atmosferę w grze, momenty, które wybierasz".

Enslaved: Odyseja na Zachód ukaże się w piątek w Wielkiej Brytanii na PS3 i 360. Spodziewajcie się pełnego wywiadu z Tameem Antoniadesem do końca tygodnia.