Kolejna gra Ready at Dawn ma być podobna do Uncharted, ujawnienie "wkrótce"

God of War: Ghost of Sparta jest tuż za rogiem, co oznacza, że Ready at Dawn już niedługo obejmie PSP w niezręcznie długim uścisku i na stałe rozstanie się z przenośną konsolą.

Co więc dalej?

W rozmowie z Eurogamerem, Ru Weerasuriya, współzałożyciel i dyrektor kreatywny RAD, w zaskakujący sposób zdradził mnóstwo (a może nawet kilka garści) informacji na temat następnej gry swojej firmy, posuwając się nawet do przyznania się do pewnych celowych podobieństw do niezwykle udanej serii Uncharted firmy Naughty Dog.

"To jest rodzaj gry, którą zamierzamy zrobić", powiedział Weerasuriya o Uncharted. "Cieszę się, że oni zrobili to pierwsi. To powinno udowodnić wszystkim, że jest to wykonalne i warto robić takie rzeczy".

"Uwielbiam gry napędzane fabułą. Uwielbiam filmy. Uwielbiam rzeczy, które angażują mnie od początku do końca i dają mi kompletne doświadczenie. To właśnie tam są nasze głowy. To zdecydowanie ten rodzaj gry, którą zamierzamy stworzyć. Nie zamierzamy tworzyć otwartego świata, czy MMO, jak wszyscy oczekują od byłych ludzi Blizzarda", wyjaśnił.

"Wiemy, czego byśmy chcieli i wiemy, w czym jesteśmy dobrzy".

Dodał jednak, że podstawowe mechaniki gry nie są jeszcze gotowe na premierę, więc czeka nas jeszcze sporo pracy.

Weerasuriya był podobnie niezobowiązujący podczas dyskusji na temat platformy, na którą gra ma trafić, zamiast tego powiedział, że "będzie to jakakolwiek platforma, na której działa nasz silnik". Następnie wyjaśnił, że silnik Ready at Dawn jest zdolny do działania na "prawie wszystkim", więc wygląda na to, że deweloper naprawdę się rozkręca teraz, gdy nie ma już na palcu obrączki PSP.

Chcecie wiedzieć więcej? My też. Na razie jednak, wszystko co Weerasuriya może powiedzieć o dacie premiery, to mgliste "wkrótce". Przypuszczamy, że kiedy tylko będzie gotowy. Może o świcie? (Szczerze za to przepraszamy).