RDR: Undead Nightmare i inne DLC zostaną wydane na samodzielnej płycie

Rockstar ogłosił dodatkowe szczegóły na temat Koszmaru Nieumarłych dla Red Dead Redemption, wraz z samodzielną płytą detaliczną DLC.

Po pierwsze, Undead Nightmare Pack będzie zawierał cztery klasy zombie, każda "posiadająca unikalne cechy, ataki i obronę". Na granicy pojawi się kilka mitycznych stworzeń, obok zombie kuguarów, niedźwiedzi, wilków i wielu innych".

Aby zabić mieszkańców nieumarłych, musisz użyć nietradycyjnej broni. Na szczęście możesz użyć nowej Blunderbuss, którą można załadować zrabowanymi szczątkami poległych zombie. Tomahawk i Karabin Wybuchowy również powracają i będą dostępne wyłącznie dla tych, którzy pobrali Pakiet Legend i Zabójców oraz Pakiet Kłamców i Oszustów.

Undead Nightmare zawiera również: "nowe wyzwania, zadania i wydarzenia otoczenia, w tym Missing Persons, gdzie gracz musi odnaleźć zaginionego ocalałego zagubionego wśród tłumów nieumarłych".

Dodano również nową zawartość do rywalizacji wieloosobowej i trybu swobodnego dla wielu graczy, która obejmuje: Undead Overrun, "zupełnie nowy tryb przetrwania dla wielu graczy, w którym fale zainfekowanych atakują, a gracze muszą współpracować, aby pozostać przy życiu w obliczu coraz trudniejszych przeciwności".

Wkrótce pojawi się także Undead Nightmare, który jest pojedynczą, samodzielną płytą łączącą Undead Nightmare Pack, Outlaws to the End Co-Op Mission Pack, Legends and Killers Pack, Liars and Cheats Pack oraz wszystkie wydane do tej pory tryby wieloosobowe Free Roam.

Na płycie znajduje się również dodatkowy multiplayer w nowym trybie Graveyard Mode. Jest to tryb przetrwania, w którym "fale zainfekowanych wrogów atakują", a gracze muszą współpracować, aby utrzymać się przy życiu w obliczu coraz trudniejszych przeciwności.

Brzmi trochę jak Undead Overrun.

Undead Nightmare będzie dostępny w sklepach detalicznych na całym świecie za 29,99$/ 24,99£/ 29,99€ i nie wymaga kopii Red Dead Redemption do gry. Nie ma jeszcze daty, po prostu "wkrótce".

Undead Nightmare Pack będzie dostępny na Xbox Live i PSN za 800 MSP/$9.99/£7.99/€9.99 26 października i wymaga oczywiście płyty.