Moore: FIFA w końcu przekształci się w franczyzę bez płyt

Peter Moore z EA Sports wierzy, że FIFA w końcu stanie się mniej skoncentrowana na wydaniach płytowych i stanie się bardziej trwałą serią online.

Rozmawiając z MCV, Moore powiedział, że seria ma już świat tylko online, poprzez FIFA Superstars i jego 4,3 mln miesięcznych użytkowników, ale główna seria zacznie ewoluować na bardziej ciągłe podstawy.

"Piłka nożna dla większości z nas jest dość stała", powiedział Moore. "Musimy zapewnić ten trwały świat, może czasami zasilany przez dyski, może na portalach społecznościowych, lub w chmurze lub cokolwiek innego. To jest" wizja zespołu, że bez względu na to, gdzie jesteś i czego używasz, jest doświadczenie FIFA do zdobycia, to wszystko łączy się ze sobą, to podnosi poziom i identyfikuje swój status.

"Osobiście nadal uważam, że za pięć lat będą dyski. Ale generalnie tak, oczywiście, myślę, że nadejdą czasy, gdy FIFA nie będzie już płytą, na którą czeka się pod koniec września lub na początku października, a bardziej czymś, co udostępniamy przez 365 dni w roku.

"Spodziewam się, że za kilka lat będziemy mieli mniej zespołów zajmujących się rozwojem i tyle samo, jeśli nie więcej, wykonujących operacje na żywo".

Według Moore'a, łączenie serii w mechanikę opartą na Internecie już się rozpoczęło, chociaż firma podejmuje "małe kroki" w tej chwili w kierunku "wytrwałości i obecności dla pełnego systemu ekologicznego FIFA".

"Model biznesowy jest prosty: akceptujesz, że ogromna większość użytkowników nigdy nie zapłaci ci ani grosza i uczysz się być z tym spoko", powiedział. "Plus masz ludzi takich jak ja, którzy chcą głębszego zaangażowania, i nie może siedzieć czekając na ich trzy kredyty mecz dzienny lub cokolwiek, więc płacimy, aby przyspieszyć naszą rozgrywkę i tworzyć lepsze zespoły, i to jest miłe, ale to nie jest naprawdę punkt.

"Co teraz zaczynasz widzieć jest pewne powiązanie między FIFA Superstars i odblokowanie niektórych funkcji w FIFA 11".

FIFA 11 ukazała się już teraz, a tytuł przeniósł 2,6 miliona jednostek podczas weekendu otwarcia w USA i Europie.