Rząd Wielkiej Brytanii chce, aby projekt East End rywalizował z amerykańską Doliną Krzemową

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział, że rząd brytyjski chce stworzyć w East End rywala kalifornijskiej Doliny Krzemowej.

Zgodnie z ujawnionymi planami dotyczącymi nowego East London Tech City, znanego również jako Silicon Roundabout, plany obejmują Olympic Village, gdzie Facebook, Google i Cisco już zobowiązały się do otwarcia tam swoich satelitów, a także rozdania nowych wiz dla przedsiębiorców, donosi VentureBeat.

Planuje się przeznaczyć 200 milionów funtów (325 milionów dolarów) na finansowanie kapitałowe dla szybko rozwijających się firm i przeznaczyć taką samą kwotę na centra technologii i innowacji.

Premier powiedział inwestorom i przedsiębiorcom w swoim przemówieniu: "Nie zamierzamy wspierać tylko dzisiejszych dużych firm, ale także przyszłe duże firmy". "Stoimy zdecydowanie po stronie szybko rozwijających się, wysoce innowacyjnych firm przyszłości. Nie wątpcie w naszą ambicję".

Boston Consulting Group, na zlecenie Google, wydała niedawno raport, w którym stwierdziła, że brytyjski przemysł internetowy jest wart około 114 miliardów dolarów rocznie, a 250 tys. osób ma pracę w tej branży.W raporcie stwierdzono również, że oczekuje się, iż gospodarka cyfrowa Wielkiej Brytanii będzie rosła o 10 procent rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat.

Dziś ujawniono, że TIGA wydała raport, w którym poinformowała o utracie około 890 miejsc pracy w brytyjskim sektorze gier, co oznacza 9-procentowy spadek zatrudnienia w ciągu dwóch lat. Szef TIGA Richard Wilson wykorzystał te dane, aby po raz kolejny zwrócić uwagę na bardzo potrzebne brytyjskie ulgi podatkowe dla sektora, zanim więcej miejsc pracy zostanie utraconych na rzecz konkurencyjnych rynków zagranicznych.