Sony oficjalnie potwierdza współpracę z LOVEFiLM PS3

Sony oficjalnie potwierdziło, że brytyjska wypożyczalnia LOVEFiLM pojawi się na PS3.

Umowa została ujawniona na początku tego tygodnia za pośrednictwem filmu, który pojawił się na kanale YouTube PS3.

W komunikacie prasowym czytamy, że umowa jest "najbardziej znaczącym rozszerzeniem dotychczasowego rozwoju LOVEFiLM direct-to-TV"."

"To jest zmiana gry dla LOVEFiLM i transformacja dla brytyjskiego rynku rozrywki domowej jako całości", powiedział szef LOVEFiLM, Simon Calver.

"PS3 posiada już bardzo dużą bazę klientów w różnym wieku, z których wszyscy będą mogli wkrótce skorzystać z naszego unikalnego połączenia natychmiastowo dostępnej zawartości, przesyłanej strumieniowo przez PS3, jak również wypożyczania DVD, Blu-ray i gier pocztą.

Zostanie partnerem PS3 dla naszej usługi jest ogromnym potwierdzeniem wartości, wyboru i wygody oferowanej przez LOVEFiLM."

"Wiemy, że wśród naszych widzów istnieje ogromne zainteresowanie filmami, dlatego dodanie LOVEFiLM do naszej obecnej oferty usług jest bardzo naturalnym dopasowaniem i takim, które znacząco zwiększa propozycję wartości PlayStation 3" - powiedział szef SCE UK Ray Maguire.

"LOVEFiLM ma na swoim koncie sukcesy i innowacje w dziedzinie dystrybucji filmów i jest bardzo pożądanym dodatkiem do rodziny PlayStation, który jestem pewien, że gracze PlayStation przyjmą z entuzjazmem."

Serwis będzie dostępny do oglądania poprzez XMB PS3, a obecni członkowie dostaną to wszystko w ramach subskrypcji. Ci, którzy nie są członkami LOVEFiLM, otrzymają zachętę do dołączenia, w tym darmowe wersje próbne.

Premiera LOVEFiLM na PS3 odbędzie się w przyszłym miesiącu.