Sony ujawnia program lojalnościowy PlayStation Rewards

Sony ujawniło swój nowy program lojalnościowy, PlayStationRewards, który "ma dać fanom PlayStation w Stanach Zjednoczonych możliwość zdobycia ekskluzywnego statusu, uznania i nagród w oparciu o różne działania związane z PlayStation, w które się angażują w całym ekosystemie PlayStation".

Program Rewards, o którym plotki pojawiły się w sierpniu 2009 roku jako PlayStation Thanks w Amerykańskim Urzędzie Znaków Towarowych, rozpocznie się jako beta z zaproszeniami dla pierwszych użytkowników PlayStationPlus i członków Gamer Advisory Panel (GAP), dając im "przewagę w zdobywaniu ekskluzywnych nagród".

Członkowie PlayStation Reward będą mogli zdobyć trzy poziomy nagród, w kolejności rosnącej: Select, Pro i Legendary.

Działa to w ten sposób, że członkowie przechodzą przez każdy poziom w zależności od poziomu zaangażowania i działań w "ekosystemie PlayStation", w tym: grania w nowe gry po raz pierwszy, kupowania zawartości z PSN i Home, pobierania filmów i programów telewizyjnych lub angażowania się w komunikację z PlayStation, na przykład biorąc udział w ankietach.

Wraz ze wzrostem statusu uczestnika, rosną też nagrody, a uczestnicy mogą przeglądać stronę swojego profilu, na której znajduje się licznik postępów w zdobywaniu nagród, aby zorientować się w aktualnym poziomie statusu.

Każdy, kto bierze udział w PlayStation Rewards, ma możliwość zdobycia szerokiej gamy ekskluzywnych nagród. Niektóre z nich to ekskluzywne awatary PSN, które pokazują status uczestnika w programie, dynamiczne motywy i zawartość PlayStation Home, a także możliwość wzięcia udziału w loteriach i nagrodach przeznaczonych wyłącznie dla członków programu, z których pierwszą jest opłacona za wszelką cenę wycieczka jako gość PlayStation na Consumer Electronics Show (CES) 2011 w Las Vegas.

"Najważniejszą wartością PlayStation są jej lojalni fani, a PlayStation Rewards daje nam możliwość okazania naszego uznania dla ich niesamowitej pasji i chęci ciągłego rozwijania świata gier", powiedziała Susan Panico, starszy dyrektor PlayStation Network w informacji prasowej.

"Nie jesteśmy w stanie wystarczająco podziękować naszym fanom za opinie, które przekazywali nam przez lata i czekamy na jeszcze więcej dialogów, które pomogą nam rozwijać PlayStation Rewards, aby uczynić z niego najlepszy program lojalnościowy, jaki tylko może być."

Start programu zaplanowany jest na wiosnę 2011 roku, kiedy to zarejestrowani fani PSN będą mogli dołączyć do niego za darmo.

W fazie beta, program będzie skupiał się na nagradzaniu aktywności posiadaczy PS3, z czasem dołączą do niego posiadacze PSP.

Wyślemy maila z pytaniem o Europę i Wielką Brytanię. Więcej informacji znajdziecie też na amerykańskim PS Blogu.