Fearless Studios założone przez byłych pracowników LucasArts

Byli pracownicy LucasArts, Haden Blackman i Cedrick Collomb, ogłosili dziś powstanie Fearless Studios.

Blackman jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem i reżyserem gier, a także twórcą i starszym producentem wykonawczym gry Star Wars: The Force Unleashed. Collomb był wcześniej dyrektorem ds. inżynierii w LucasArts.

"W Fearless Studios wierzymy, że świetne gry wideo powinny pozostawić po sobie trwałe wrażenie, niezatarte piętno na graczach, naszej branży, a nawet szerszej kulturze" - powiedział Blackman, współprezes i dyrektor generalny Fearless Studios.

"Podejmując odważne ryzyko twórcze i stawiając czoła nowym wyzwaniom, Fearless Studios połączy to, co najlepsze w fabule i rozgrywce, aby wciągnąć, zaangażować i wpłynąć na graczy tak głęboko, jak nasze ulubione filmy i powieści."

"Fearless Studios połączy zniewalającą treść z najbardziej zaawansowanymi technologiami i oprogramowaniem do gier, spreparowanym i dostosowanym specjalnie do doświadczeń, które chcemy stworzyć" - dodał Collomb, współprezes i CTOo firmy. "Nie tworzymy technologii dla niej samej; chcemy, aby wszystko, co robimy, pojawiało się na ekranie i dostarczało graczom rozrywki - tylko to się dla nas liczy".

W skład firmy wchodzi również p.o. CFO Marc Jackson, założyciel Seahorn Capital Group z ponad 20-letnim doświadczeniem w przemyśle rozrywkowym na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla w rozwoju parków tematycznych, nowych mediów i interaktywnej rozrywki, w tym pięć lat jako CEO firm z branży gier wideo. Poprzednie role Jacksona obejmowały strategicznego doradcę dla Warner Bros Interactive, Film Finances Inc. i THQ Inc, finansowanie projektów gier wideo, takich jak Batman: Arkham Asylum i innych tytułów dla Eidos Interactive.

Seahorn Capital Group pełni funkcję doradcy finansowego i partnera biznesowego Fearless Studios.

Na razie nie wiadomo, nad czym trwają prace.

[fot]