Teraz możesz usiąść podczas korzystania z Kinecta, jeśli chcesz.

Pomimo Microsoft nalegając można kucnąć, usiąść, lub powiesić na żyrandolu przed Kinect i będzie to wykryć, jeden deweloper powiedział aparat nie wykrywa pozycji siedzących, mimo tego, co Microsoft powiedział wcześniej.

Nie widzisz słonia czy muszę pomalować go na czerwono?

Według Andre Olivera z Blitz Games, problem z całym siedzącym fiaskiem został wywołany przez węzeł bazowy Kinecta, który nie jest w stanie odróżnić modeli szkieletowych w dolnej części kręgosłupa od kanapy - zwłaszcza z kolanami zgiętymi przed ich rdzeniem.

Per Oliver, rozmawiając z Eurogamerem, Microsoft zaktualizował teraz oprogramowanie używane przez deweloperów, dzięki czemu węzeł bazowy nie wykrywa już dolnej części kręgosłupa, ale tył szyi.

"Oznacza to, że jeśli dolna część twojego tułowia zostanie pomylona z kanapą, ponieważ twoje pośladki i nogi są otoczone wewnątrz kanapy, nie ma to znaczenia, ponieważ twoje ręce i ramiona nadal działają" - powiedział Oliver.

"Można zrobić większość działań. Kilka miesięcy temu coś zmienili. Wielu deweloperów było jak, 'O mój Boże! Wszystko jest zepsute', ponieważ wszystkie węzły zostały przeniesione. Ale potem było jak, 'Och, faktycznie, to jest bardziej logiczne.'"

Cóż, nie powinniśmy się położyć? Założyć papierowe torby na głowy czy coś?

Podczas gdy te zmiany w oprogramowaniu dla Kinecta są dobre i dobre, zmiana przychodzi za późno dla dodatków i tytułów premierowych nadchodzących w listopadzie. Idąc dalej, nowe tytuły "nie będą miały problemu", powiedział Oliver.

Przed aktualizacją, Oliver powiedział, że deweloperzy tworzący tytuły z siedzeniem lub leżeniem musieli tworzyć oprogramowanie dla niego, a Blitz był tylko jednym ze studiów, które dodały opcję wewnętrznie, aby konsumenci mogli odpowiednio wykorzystać swoją grę fitness Kinect The Biggest Loser - tylko jedną z kilku gier w rozwoju w studiu.

"To była jedna z tych gier, gdzie prawdopodobnie graniczyło z pewnością to, czy Microsoft naprawiłby to dla ciebie, czy nie", powiedział. "Rozmawialiśmy z nimi w lutym, mówiąc: 'Czy kiedykolwiek naprawicie biblioteki, aby działały na podłodze?'.

"A oni poszli, 'Daj spokój, to leży na podłodze.To jest tak rzadkie. Mamy inne problemy, którymi się zajmujemy. Powiedzieliśmy, 'Dobra, napiszemy to sami'."

Dobrze, że zajęto się tym problemem, w przeciwnym razie osoby kupujące gry fitness nie dostałyby okrzyków za złe robienie pompek.

Kinect nie byłby w stanie wykryć żadnych fizycznych błędów w formie.