Twórcy Harvest Moon, Little King's Story przeskakują do Grasshoppera

Japoński rozwój gier jest martwy, co?

Spróbuj powiedzieć to tym ludziom.

Byli szefowie Marvelous Entertainment, Yasuhiro Wada i Yoshiro Kimura - twórcy odpowiednio Harvest Moon i krytykowanego Little King's Story - obaj odeszli z firmy, decydując się wylądować na podwórku twórcy No More Heroes i Killer 7, Sudy 51.

"Ten ruch pomoże nam produkować gry w bardziej stabilny sposób" - powiedział Suda w wywiadzie dla Famitsu (przetłumaczonym przez 1UP). "Nie wydaliśmy ani jednego [oryginalnego] tytułu w ciągu ostatniego roku, co jest czymś, co spowodowało wiele żalu w mojej głowie. Dołączenie tych dwóch osób do Grasshopper sprawi, że staniemy się bardziej solidnie zorganizowaną firmą, a także poprawimy nasze umiejętności deweloperskie, techniczne i wydawnicze."

Wada obejmuje teraz rolę dyrektora operacyjnego, podczas gdy Kimura przejmuje płaszcz głównego dyrektora kreatywnego.

"Gry Grasshoppera są lubiane przez ludzi na całym świecie, ale niekoniecznie są one skierowane na rynek zagraniczny", powiedział Wada o swoim nowym pracodawcy. "Tak się składa, że trafiają one również do odbiorców zza oceanu. Myślę, że to dlatego, że ta firma jest domem dla wielu różnych kultur, które spotykają się, aby odkryć rodzaje zabawy, które wszyscy mogą dzielić. To nie jest kwestia marketingu skierowanego do poszczególnych krajów; chodzi o znalezienie tej wewnętrznej anteny, która mówi ci, co jest zabawne, a co nie."

Nazwij to exec speak, jeśli chcesz, ale mówimy o facecie, który uczynił rolnictwo zabawą na długo przed Farmville wkroczył i spowił świat w ciemności i biada. Minie jeszcze sporo czasu, zanim będzie musiał kupować wątpliwie funkcjonalne pigułki na swoją "wewnętrzną antenę zabawy". A teraz on i Kimura połączyli siły z Sudą. Naprawdę liczymy na coś wyjątkowego i sądzimy, że jest całkiem spora szansa, że nasze nadzieje zostaną nagrodzone.