Reggie: "Święta są ważniejsze dla Nintendo niż dla innych producentów".

Reggie Fils-Aime powiedział, że Nintendo spodziewa się, że Wii poradzi sobie bardzo dobrze w okresie świątecznych zakupów w tym roku, pomimo głośnych ofert od konkurencyjnych producentów konsol.

Przemawiając dziś podczas BMO Capital Markets Annual Digital Entertainment Conference w Nowym Jorku, a przysłuchiwał się temu serwis Gamasutra, Reggie powiedział, że Nintendo ma pewną przewagę, jeśli chodzi o dawanie prezentów, ze względu na rozpoznawalność marki.

"Święta są ważniejsze dla Nintendo niż dla innych producentów" - powiedział. "Mamy wyraźną przewagę, jeśli chodzi o dawanie prezentów, a to bez wątpienia z powodu znajomości i rozpoznawalności zarówno naszej marki, jak i kluczowych franczyz" - powiedział.

Reggie powiedział również, że większość sprzedaży sprzętu w 2009 roku przypadła na ostatnie dwa miesiące roku, przy czym Nintendo uzyskało około 60% sprzedaży, a rywale zgarnęli nieco ponad 40%.

Podał również liczbę oprogramowania na sezon świąteczny 2009, i stwierdził, że platformy Nintendo wziął w 44 procent sprzedaży gier dla listopada i grudnia, podczas gdy oferty z innych firm staked 33 procent roszczenia.

"[Nintendo spodziewa się] takiej samej przewagi na koniec 2010 roku" - powiedział. "Z punktu widzenia Nintendo, mamy na rynku dwa czerwone pakiety, których nie było w zeszłym roku. Zaczęliśmy już otrzymywać szeroką gamę produktów dla konsumentów".

Niektóre z propozycji firmy na IV kwartał obejmują Kirby's Epic Yarn, Wii Party, PokePark i FlingSmash, które już się ukazały, a także Donkey Kong Country returns, którego premiera zaplanowana jest na 21 listopada.

Inne premiery dla systemów Nintendo, a jest ich wiele, można znaleźć tutaj.

[pic]