Pierwszy pakiet map do Halo: Reach, Noble Map Pack, startuje 30 listopada za 800 MSP

Microsoft ogłosił właśnie szczegóły dotyczące pierwszego pakietu map dla Halo: Reach, znanego jako Noble Map Pack.

Trzy nowe mapy, znane jako Anchor 9, Tempest i Breakpoint, pojawią się na Xbox Live Marketplace 30 listopada w cenie 800 punktów MS.

Anchor 9 jest bazą naprawczą dla statków UNSC, ponieważ jej doki "zapewniają szybkie tankowanie i naprawy dla różnych statków UNSC". i jest idealną mapą dla dwóch-ośmiu graczy w Free for All, Team Slayer i Team Objective.

Tempest natomiast to "opuszczona placówka na wybrzeżu", która "wygina zarówno morze, jak i niebo do nienaturalnego celu". Mapa nadaje się do walki dla 8-16 graczy w Big Team Battle, Free for All, Team Slayer, Team Objective i innych, a także zapewnia "ogromną paletę Forge."

Wreszcie, Breakpoint to mapa, która ma "artefakt" zakopany pod nią, który jest "kluczem do naszego przetrwania". Jest idealna dla 8-16 graczy i nadaje się do Big Team Battle oraz Invasion.

Oto pełne szczegóły:

    Tempest - "Choć być może nigdy w pełni nie zrozumiemy tych urządzeń, nie leży w naszej naturze pozostawianie starożytnych kamieni bez opieki." Ten opuszczony obiekt na linii brzegowej wygina morze i niebo w nienaturalnym celu, ale sama ziemia szybko stała się kolejnym, aż nazbyt dobrze znanym polem bitwy. Choć dwie przeciwległe symetryczne bazy mogą nigdy nie ujawnić swojego starożytnego przeznaczenia, obie oferują teraz prowizoryczne schronienie i dostęp do strategicznych szlaków doskonale nadających się zarówno do potyczek na małą, jak i dużą skalę. Tempest obsługuje od 8 do 16 graczy i oferuje różne tryby, w tym Free for All, Team Slayer, Team Objective i Big Team Battle. Tempest udostępnia także graczom ogromną paletę Forge, pozwalającą na tworzenie nowych wariantów map, którymi można dzielić się z całą społecznością.
    Anchor 9 - "Orbitalne doki zapewniają szybkie tankowanie i naprawy dla różnych statków UNSC". W tym suchym doku na niskiej orbicie statki UNSC są szybko naprawiane i przezbrajane w celu wsparcia ciągłych działań wojennych. Jednak dla małych oddziałów piechoty, które walczą teraz w lustrzanych korytarzach wewnętrznych i otwartej centralnej hangarze, platforma ta nie stanowi już bezpiecznego schronienia - niezależnie od tego, czy walka wręcz toczy się wewnątrz, czy poza sztucznym polem grawitacyjnym. Anchor 9 pozwala zmierzyć się 2-8 graczom w takich wariantach gry jak Free for All, Team Slayer i Team Objective.
    Breakpoint - "Oficjele ONI wierzą, że dane zakopane w tym artefakcie są kluczem do naszego przetrwania". Na szczycie tej lodowej przepaści trwa inwazja. Te modułowe laboratoria archeologiczne nigdy nie miały wytrzymać tak wielkiej napaści militarnej Przymierza, ale wydobywane tu informacje mogą okazać się kluczowe dla przetrwania ludzkości. W odpowiedzi na zbliżające się zagrożenie ze strony Przymierza, siły naziemne i powietrzne Rady Bezpieczeństwa ONZ zostały rozmieszczone w celu wzmocnienia wzmocnionych spartańskich środków zaradczych. To miejsce wykopalisk musi przynieść ocalenie, albo stanie się grobem. Breakpoint oferuje rozgrywkę wieloosobową dla 8-16 graczy i wspiera warianty Inwazji oraz Bitwy Dużych Drużyn.

Szlachetny Pakiet Map będzie zawierał wszystkie nowe Osiągnięcia warte w sumie 250 punktów Gamerscore.