Plotka: Zwolnienia w EA już w listopadzie, 300 mln dolarów wydane na SWTOR

Anonimowy deweloper nazywający siebie EA Louse i twierdzący, że jest częścią zespołu Warhammer Online w Mythic powiedział na swoim blogu, że EA nie tylko planuje kolejną rundę zwolnień w przyszłym miesiącu, ale że firma wydała już około 300 milionów dolarów na stworzenie The Old Republic MMO.

Disclaimer: Weź wiele z tego z szczyptą soli na razie, jak blog czyta jako ktoś, kto jest bardzo zdenerwowany na Warhammer MMO nie otrzymał wsparcie, które twierdzi, że powinien był otrzymać - i ktoś, kto jest również zły na możliwość utraty ich utrzymania.

Plotki o zwolnieniach w EA, Mark Jacobs został "zwolniony"

Według dewelopera nazywającego siebie EA Louse, który założył osobistego bloga o nazwie Why Warhammer Failed, EA jest nastawione na dokonanie pewnych zwolnień w przyszłym miesiącu w kolejnej rundzie zwolnień.

"Dowiedziałem się ostatnio, że zostanę zwolniony z Bioware Mythic podczas kolejnej rundy zwolnień [w]EA nadchodzącej w listopadzie tego roku" - czytamy w poście. "Mam dość patrzenia na to, jak EA outsource'uje swoją sztukę i znajduje każdy pretekst, by się nas pozbyć i nadal nic nie osiągnąć. Mythic umiera i to nie my go zabiliśmy, ale to my bierzemy na siebie winę."

Post dalej rantuje o tym, co poszło nie tak z procesem rozwoju WAR, a jest w nim wiele szczegółów nie znanych publicznie dotyczących procesu tworzenia. Blog twierdzi nawet, że Mark Jacobs nie odszedł, ale został zwolniony z firmy, którą pierwotnie założył wraz z Robem Dentonem.

"To kultura strachu, zwłaszcza od czasu, gdy Mark Jacobs został zwolniony" - czytamy. "Och, on odszedł dobrowolnie mówisz? Nie, został zwolniony, a wszystko umieszczone na jego barkach przez tych, którzy są najbliżej niego, aby mogli podzielić jego pensję i roczną premię".

"Założę się, że Rob [Denton]cieszy się tym słodkim, nowym Maserati, które kupił po zostawieniu noża w swoim 15-letnim partnerze".

Plotka głosi, że SWTOR kosztował więcej niż Avatar Camerona.

Później w poście, pracownik Mythic rzuca wielomilionową bombę dotyczącą BioWare's Star Wars: The Old Republic MMO, twierdząc, że gra do tej pory kosztowała EA około 300 milionów dolarów.

Jame's Cameron's Avatar został użyty jako przykład dużych wydatków, i to zostało zgłoszone przez Vanity Fair film mógł kosztować gdzieś w 280 mln dolarów zakresu produkcji, plus koszty marketingu.

Twierdzi on również, że BioWare skupia się bardziej na stylowym wyglądzie gry, niż na rozgrywce.

"Wydali więcej pieniędzy na stworzenie Starej Republiki, niż James Cameron wydał na Avatara" - powiedział EA Louse. "Shit you not. Ponad 300 milionów dolarów! Możecie w to uwierzyć?

"A wiecie z czego są najbardziej dumni? To jest właśnie to. Są najbardziej dumni z dźwięku. Poważnie. Coś jak 20-gigowa instalacja, a większość z tego to praca z głosem.

"Reszta gry to żart. EA o tym wie i George Lucas też, panikują, więc większość Mythic już została zlikwidowana, by pracować nad nią w Austin, bo nie mogą ciągle odsuwać premiery."

To jest tona pieniędzy, jeśli to prawda. Powszechnie wiadomo jednak, że EA wydało na tę grę więcej niż na jakąkolwiek inną w historii firmy. Ten nugget pochodzi prosto od samego dyrektora finansowego EA, Erica Browna.

Wniosek jest taki, jak go widzisz

Możliwe, że anonimowy plakat jest oszustem lub po prostu rozgoryczonym pracownikiem. Jednak może być też tym, za kogo się podaje: kimś zdenerwowanym utratą pracy i wkurzonym na to, że gra, nad którą pracował przez lata, nie otrzymała takiego wsparcia, jakie powinna.

Niezależnie od tego, kim naprawdę jest, oznaczyliśmy to wszystko jako plotkę i wysłaliśmy maila zarówno do EA, jak i BioWare z prośbą o odpowiedź.

Prawdopodobnie otrzymamy komentarz "plotki i spekulacje", ale do tego czasu czytelnicy powinni potraktować to, co jest zawarte w poście EA Louse'a w sposób, jaki uważają za stosowny. My widzimy to jako plotkę, pomimo skandalu, jaki może wywołać przez najbliższe kilka lub kilkanaście dni.

To jest internet dla Ciebie.