Gran Turismo® 5 opóźnione w Europie, Japonii i USA, nowa data ma zostać ogłoszona "pod koniec miesiąca".

Sony opóźniło Gran Turismo® 5 w USA, Europie i Japonii, przesuwając premierę z wcześniej potwierdzonych dat 2 i 3 listopada.

Żadne inne daty nie zostały potwierdzone. Gra jednak nadal będzie miała swoją premierę przed końcem roku.

SCEE zatweetowało, że nowa data pojawi się przed "końcem miesiąca".

"Możemy potwierdzić, że Gran Turismo 5 nie będzie dostępne 2 listopada tego roku, ale premiera gry nastąpi w tym sezonie świątecznym" - czytamy w poście na amerykańskim PS Blogu.

"Szczerze przepraszamy fanów GT za opóźnienie, jednak twórca Kazunori Yamauchi i zespół Polyphony Digital chcą mieć pewność, że tworzą doskonałe doświadczenie wyścigowe i jesteśmy przekonani, że ta ambitna gra przekroczy oczekiwania, gdy tylko pojawi się na rynku".

Japońska strona GT5 podaje, poprzez tłumaczenie maszynowe, że gra ukaże się w "sezonie wakacyjnym 2010" w Japonii.

SCEE wydało oświadczenie, w którym stwierdza, że wyścigówka "przekroczy oczekiwania", jednocześnie przepraszając za opóźnienie.

"Z przykrością informujemy, że Gran Turismo® 5 nie będzie dostępne w zapowiadanej wcześniej dacie premiery, czyli 3 listopada, ale gra ukaże się przed świętami Bożego Narodzenia", powiedziała firma.

"Szczerze przepraszamy fanów GT za opóźnienie, jednak twórca Kazunori Yamauchi i zespół Polyphony Digital chcą mieć pewność, że tworzą wyścigowe doświadczenie najwyższej jakości".

"Jesteśmy przekonani, że ta ambitna gra przekroczy oczekiwania, gdy pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Będziemy mieli dla Was więcej informacji w niedalekiej przyszłości."

SCEE właśnie zatweetowało, że będzie miało nową datę przed "końcem miesiąca":

"Tak, GT5 European również zostało opóźnione, przykro nam to mówić. Spodziewamy się potwierdzić nową datę premiery przed końcem miesiąca."

SCEA wydała również oświadczenie dla VG247 dotyczące opóźnienia. Jest ono niemal dokładnie takie samo, jak to od SCEE, ale i tak oto ono:

"Możemy potwierdzić, że Gran Turismo 5 nie będzie dostępne 2 listopada tego roku, jednak premiera gry nastąpi w tym sezonie świątecznym", powiedziała firma.

"Przepraszamy fanów GT za opóźnienie, ale twórca Kazunori Yamauchi i zespół Polyphony Digital chcą mieć pewność, że tworzą doskonałe wyścigi i jesteśmy przekonani, że ta ambitna gra przekroczy oczekiwania w momencie premiery.

"Będziemy mieli dla Was więcej informacji w niedalekiej przyszłości".