NPD wrzesień 2010: Xbox 360 na czele listy sprzętu, Reach porusza 3,3M

NPD opublikowało wrześniowe dane dotyczące sprzedaży w USA, pokazując, że Xbox 360 jest na szczycie trzeci miesiąc z rzędu, a Halo: Reach podbija tabelę oprogramowania.

W dół, w dół, wszystko idzie w dół

Całkowita sprzedaż sprzętu i oprogramowania spadła o 8 procent rok do roku, osiągając wartość 1,22 miliarda dolarów w porównaniu do 1,32 miliarda dolarów we wrześniu 2009 roku, podczas gdy sprzedaż sprzętu spadła o 19 procent rok do roku, osiągając wartość 383 milionów dolarów w porównaniu do 427 milionów dolarów.

"Podczas gdy sprzedaż nowych fizycznych produktów detalicznych wykazuje spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym, należy pamiętać, że rośnie ilość treści sprzedawanych cyfrowo lub w inny sposób poza tradycyjnym kanałem detalicznym" - powiedziała Anita Frazier z NPD.

"Te liczby odzwierciedlają największy kanał sprzedaży sprzętu, oprogramowania i akcesoriów, ale sprzedaż treści odbywa się także w innych miejscach".

Ponieważ NPD przestał publikować numery sprzętu w tym miesiącu do publicznej wiadomości, to teraz zależy od producentów lub tych, którzy płacą za informacje, aby je wydać. Jednakże, na froncie oprogramowania, NPD planuje jutro opublikować raport dotyczący całkowitych wydatków konsumentów na gry wideo w pierwszej połowie 2010 roku.

Sprzedaż Xboksa 360 wzrosła o 37% rok do roku

Microsoft jako pierwszy podał dane dotyczące sprzedaży konsoli Xbox 360, która po raz czwarty z rzędu sprzedała się w liczbie 483,989 sztuk, co oznacza wzrost o 37% w porównaniu do września ubiegłego roku. Zamówienia przedpremierowe na Kinect dla Xbox 360 są wyprzedawane w sklepach na terenie całego kraju przed premierą w USA 4 listopada.

"Sprzedaż sprzętu komputerowego, z wyjątkiem Xbox 360, spadła w porównaniu do września ubiegłego roku, ale kilka innych platform, w szczególności PS3 i PSP, wzrosły w średniej sprzedaży tygodniowej w porównaniu do sierpnia", powiedział Frazier, dodając, że średnia cena detaliczna sprzętu wzrosła we wrześniu, ze względu na Xbox 360 Halo: Reach bundle i PS3 Move bundle.

Według NPD, Wii i PS3 były zarówno spadek rok do roku, z Nintendo przeniesienie 403K jednostek DS i Wii przeniesienie 254K, co stanowi spadek o 45 procent. Według NPR, Sony nie chciało ujawnić swoich danych za ten miesiąc, ale Michael Pachter zrobił to za nich.

Według notatki Pachtera, PS3 sprzedało się w liczbie 312 tys. sztuk, co oznacza spadek o 37% w stosunku do zeszłego roku, ale i tak jest lepiej niż przewidywał dzięki debiutowi Move'a i konsolom 160GB wydanym w sierpniu.

Sprzęt YTD znajduje się poniżej. Oczywiście nie jest to zestawienie stuprocentowe, gdyż dane dotyczące Sony i Nintendo zostały zaokrąglone, a brak jest danych dotyczących PSP.

Jak wynika z wykresu, który mamy, Xbox 360 jest tylko za Wii o 57,211 sztuk w tym roku.

Sprzęt w USA od początku roku:

    DS - 4,214,800 (około) Wii - 3,237,100 (około) Xbox 360 - 3,179,889 PS3 - 2,343,500 PSP - 762,700

Dane z zeszłego miesiąca można znaleźć tutaj.

Oprogramowanie notuje spadki

Jeśli chodzi o oprogramowanie, gra Halo: Reach sprzedała się w liczbie 3,3 miliona egzemplarzy w miesiącu premiery, co czyni ją dopiero trzecią grą tej generacji, która przekroczyła próg 3 milionów sprzedanych egzemplarzy w pierwszym miesiącu. Pierwszą grą, która przekroczyła 3 miliony sztuk w tej generacji było Halo 3.

Mimo że gra znalazła się na szczycie listy przebojów NPD, to jednak nie wystarczyła, aby wyciągnąć branżę z półrocznej depresji.

Sprzedaż oprogramowania wyniosła 614 milionów dolarów, co oznacza spadek o 6% w porównaniu do 649 milionów dolarów rok wcześniej. W całym miesiącu, uwzględniając sprzedaż na PC, sprzedaż wyniosła 655 milionów dolarów, co oznacza spadek o 5% w stosunku do 692 milionów dolarów w zeszłym miesiącu.

Madden NFL uplasował się na drugim miejscu, a za nim Dead Rising 2 i NHL 11.

Top 10 tytułów znajdziecie poniżej, a my podamy Wam dokładną liczbę sprzedanych jednostek, jak tylko będzie ona dostępna.

    Halo: Reach - Xbox 360 Madden NFL 11 Dead Rising 2 NHL 11 FIFA Soccer 11 Kingdom Hearts: Birth By Sleep - PSP Mafia II Spider-Man: Rozbite wymiary Metroid: Other M - Wii Call Of Duty: Modern Warfare 2

Sprzedaż akcesoriów wzrosła o 13% rok do roku, do poziomu 180 milionów dolarów, w porównaniu do 159 milionów dolarów w roku ubiegłym.