Następny projekt Kojimy istnieje w "pięknym świecie"

Hideo Kojima rozpoczął na Twitterze kogucie podchody pod swój kolejny projekt, w którym mówi, że chce stworzyć "piękny świat".

Zaczął od stwierdzenia, że zachodni deweloperzy za bardzo polegają na technologii w grach.

"Różnice między twórcami w Japonii i na Zachodzie w tej branży... Japońscy twórcy starają się wyrazić środowisko gry poprzez piękną oprawę graficzną, ale zachodni deweloperzy używają technologii do wyciągania środowiska" - powiedział.

"Japończycy starannie wykonują modele i tekstury, by stworzyć świat. Zachód używa shaderów, oświetlenia, cieni, efektów i programowania, aby stworzyć swój świat."

Twórca Metal Gear Solid dodał, że chciałby, aby zespół pracujący nad jego następną grą stworzył "piękny świat".

"W przypadku mojego następnego projektu, zamierzam wspomnieć pracownikom, aby wyrzucili stare sposoby produkcji. Nie twórzcie ładnych obrazków, stwórzcie piękny świat. Projektanci nie powinni skupiać się tylko na swojej części, ale także pożyczać siły programisty, aby zmaksymalizować jakość.

"Nie powinniśmy mierzyć jakości za pomocą części, będziemy mierzyć za pomocą jakości i ukończenia całego świata".

Na koniec dodał, że dev team miał swoje pierwsze spotkanie w sprawie kolejnej "A Hideo Kojima Game".

"Odbyliśmy dziś pierwsze spotkanie z członkami głównego zespołu w sprawie kolejnej 'A HIDEO KOJIMA GAME'. Niektórzy członkowie biorą również udział w pracach nad [Metal Gear Solid] "RISING", więc tym razem w sumie 10 osób. Będziemy mieli spotkania każdego ranka, aby omówić planowanie, testy, badania i zwiad. Otwarte środowisko, by rozmawiać o ważnych sprawach i dzielić się naszymi marzeniami i koncepcją projektu."

Ta następna gra to albo Metal Gear Solid 5, albo Zone of the Enders 3. Tak czy inaczej, Kojima zamierza pokazać swoją nową grę na Tokyo Game Show w przyszłym roku.

Dzięki, Siliconera.