Mumiy Troll i Filatov & Karas publikują teledysk "Amore More, Goodbye".

16 sierpnia Filatov & Karas oraz Mumiy Troll zaprezentowali teledysk do utworu "Amore More, Goodbye", podała służba prasowa Warner Music Russia.

Postać Ilji Łagutenko, frontmana zespołu Mumiy Troll, mieszka w luksusowej rezydencji, w której, jak się wydaje, nikt nie mieszka oprócz niego. Ale tak naprawdę cały dom "żyje" - ludzie są przebrani za przedmioty we wnętrzu: zasłony, żyrandole, sofy i fotele. Ale wkrótce "ukrywanie" się kończy i bohaterowie urządzają przyjęcie.

Reżyserem klipu jest 21-letnia Nina Moiseeva, absolwentka Moskiewskiej Szkoły Nowego Kina. W 2019 roku jej film Eurydyka zdobył nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych jako najlepszy studencki film krótkometrażowy.

Za produkcję teledysku odpowiedzialna była firma Red Pepper Film, która współpracowała już z Mumiy Troll przy teledysku "Space Forces". Teledysk został zrealizowany przy wsparciu serwisu streamingowego SberZvuk.

Teledysk został nakręcony w moskiewskim dworze Brattsevo.

Filatov & Karas to rosyjski projekt muzyczny, znany z remiksów i coverów w gatunku dip house. Zespół został założony w 2012 roku przez Dmitry'ego Filatova (Filatov) i Alexey'a Osokina (Karas). W 2021 roku Filatov & Karas zostali nominowani do "Złotego Gramofonu" za piosenkę "Chili". Są też wieloletnimi fanami rosyjskiego rocka: wydali covery piosenek Viktora Tsoi ("Stay with You"), Arii ("Take My Heart") i Sektora Gaza ("Lyrics").

Dwa pierwsze single zdobyły już Złotego Gramofona, a utwór "Take My Heart" został nominowany do nagrody RU.TV w kategorii "Najlepsza okładka".

Ponadto, Filatov & Karas są znani nie tylko w Rosji, ale również za granicą. Ich remix utworu Imani "Don't Be So Shy" stał się hitem w całej Europie i otrzymał platynowe certyfikaty w wielu krajach. Duet współpracował z wieloma zagranicznymi artystami - Brytyjczykiem Deepest Blue, Francuzem L.B. One, Szwed Erik Saade, Rumun Minelli i Szwajcar DJ Bobo.