Gwiazda "Niezłomnych" zagra w filmowej adaptacji "Kochanka Lady Chatterley".

Laureat nagrody BAFTA Jack O'Connell ("Unbroken") wystąpi w filmowej adaptacji powieści Davida G. Lawrence'a "Lady Chatterley's Lover" - pierwszym wspólnym projekcie Netflixa i Sony Pictures, donosi Deadline.

Oprócz O'Connella, w obsadzie jest już laureatka Złotego Globu Emma Corrine ("The Crown").

Reżyserią filmu zajmie się Laure de Clermont-Tonner ("Pani Ameryka", "Pretendentka"). Za adaptację powieści Lawrence'a odpowiadał scenarzysta "Życia Pi" i "Magicznej krainy" David Magee. Nominowani do Oscara Lawrence Mark, Pete Chernin i Graham Broadbent pełnili rolę producentów.

Adaptacja powieści Lawrence będzie pierwszym filmem wyprodukowanym w ramach nowego partnerstwa pomiędzy Netflixem a Sony Pictures, które zostało ogłoszone w kwietniu. Według źródeł, umowa pozostawia Netflixowi wolną rękę w wyborze między wyświetlaniem filmu w kinach lub na platformie streamingowej. Pierwszy z nich pozwoli serwisowi zakwalifikować się do różnych nagród, w których mogą brać udział tylko te obrazy, które trafiły do kin.

Oparty jest na powieści D. Kochanek Lady Chatterley" G. Lawrence'a (1928) to opowieść wyprzedzająca swoją epokę. Młoda kobieta Connie Chatterley jest żoną niepełnosprawnego mężczyzny, a z czasem coraz bardziej rozczarowuje się życiem małżeńskim. Ale pewnego dnia bohaterka spotyka leśniczego, Olivera, który budzi w niej dawno zapomniane uczucia. Na pierwszy rzut oka jest to najbardziej oklepany wątek powieści miłosnej, ale Lady Chatterley nagle postanawia upublicznić swój związek i żyć otwarcie z kochankiem, co narusza absolutnie wszystkie tradycje ówczesnego społeczeństwa.

Powieść została zakazana w Wielkiej Brytanii, a cały nakład skonfiskowano i zniszczono. Powodem tak radykalnej decyzji była obfitość dosadnych scen seksualnych w utworze. Po raz pierwszy w kraju "Kochanek Lady Chatterley" został opublikowany dopiero w 1960 roku.

Najnowsza adaptacja powieści ukazała się w 2015 roku. W rolach głównych wystąpili: Holliday Granger ("Borgiasz"), Richard Madden ("Gra o tron"), James Norton ("Małe kobietki").

Reżyser 'The Queen's Walk' zekranizuje powieść Nabokova z Anyą Taylor-Joy

Tagi: Kino