Rosyjsko-gruziński film z Peresildem i Tsyganovem zostanie pokazany w San Sebastian

Rosyjsko-gruziński film "Jonjoli" weźmie udział w programie przemysłowym WIP Europa na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian, podały służby prasowe kina internetowego KION.

Film Oksany Bychkovej "Jonjoli" został włączony do programu przemysłowego WIP Europa Festiwalu Filmowego w San Sebastian i jest pretendentem do prestiżowej nagrody Europa Industria. Projekt stał się jedynym rosyjskim filmem, który wziął udział w konkursie dla filmów w produkcji" - powiedział rzecznik TASS.

Zgodnie z fabułą, Nina, która ma wszystko, by być szczęśliwą, jedzie do Tbilisi, zostawiając małego synka, męża i ukochaną pracę, by spotkać się z byłym kochankiem Rusłanem, który jest ciężko chory. Nina wyrusza w podróż, by po raz ostatni spotkać się ze swoją dawną miłością, nie zdając sobie sprawy, że będzie to również jej ostatnia podróż w życiu.

Reżyseruje Oksana Bychkova ("Plus jeden", "Peter FM"). W filmie wystąpili: Julia Peresild ("Bitwa o Sewastopol"), Jewgienij Cyganow ("Twierdza Brzeska"), Kiryłł Kyaro ("Zdrada"), Andro Chichinadze ("Shindisi") i inni.

Jonjoli został wyprodukowany przez dwie wytwórnie filmowe: rosyjską Pan-Atlantic Studios i gruzińską 20 Steps, przy wsparciu rosyjskiego Ministerstwa Kultury.

Jonjoli będzie miał premierę w kinie internetowym KION w 2022 roku.

Na festiwalu zostanie zaprezentowany także inny rosyjski film - "Rysunek" Leny Lanskikh w reżyserii Petera Balabanova, syna Aleksieja Balabanova.

Johnny Depp otrzyma nagrodę za wkład w kinematografię

Tagi: Kino