Netflix udostępnia pierwszy materiał z kręcenia thrillera "Miracle" z Florence Pugh

Thriller Netflixa Wonder z Florence Pugh w roli głównej rozpoczął zdjęcia w Irlandii, donosi Variety.

Nadchodzący film jest adaptacją powieści Emmy Donoghue, której akcja rozgrywa się w Midlands, w Irlandii w 1862 roku. Thriller psychologiczny opowie historię 11-letniej Anny O'Donnell, która nie je przez wiele miesięcy, ale cudem pozostaje żywa i zdrowa, oraz angielskiej pielęgniarki Lib Wright (w tej roli Florence Pugh), która przyjeżdża do maleńkiej wioski, aby wyjaśnić ten fenomen.

W obsadzie są także Tom Burke ("Mank"), Niamh Algar ("Wikingowie"), Elaine Cassidy ("Discos Piggies"), Toby Jones ("Pierwsza krowa") i inni.

Reżyserem filmu jest Sebastian Lelio, który w 2018 roku zdobył Oscara za film Fantastyczne kobiety. Adaptacji powieści dokonała Alice Birch, scenarzystka filmu "Normalni ludzie".

Miracle będzie pierwszym brytyjskim projektem zamówionym specjalnie dla Netflixa i da szansę lokalnym artystom na wykazanie się.

"Miracle" ukaże się na platformie streamingowej Netflix w 2022 roku.

Aktorka Florence Pugh otrzymała już nominację do Oscara za rolę Amy March w "Małych kobietkach" Grety Gerwig, a w wieku 25 lat zagrała następczynię Natashy Romanoff w "Czarnej Wdowie" Marvela.

Tagi: Kino