Film Denisa Villeneuve'a "Diuna" będzie wyświetlany w Rosji 16 września

Projekt Danny'ego Villeneuve'a pojawi się na szerokich ekranach miesiąc wcześniej niż zapowiadano, jak podaje Booker's Bulletin. Adaptacja powieści science fiction Franka Herberta miała trafić do rosyjskich kin 14 października, ale dystrybutor Universal zmienił plan dystrybucji.

W tej opowieści ludzkość, rozproszona na odległych planetach, żyje pośród nieustannej walki między kilkoma potężnymi rodami o posiadanie przestrzeni kosmicznej. W centrum konfrontacji znajduje się pustynna planeta Arrakis, dom gigantycznych robaków piaskowych i wędrownych wolnych strzelców czających się w jaskiniach. Jednak największym atutem naszej planety jest Przyprawa, najważniejsza substancja we wszechświecie. Ktokolwiek kontroluje Arrakis, kontroluje Przyprawę, a więc i cały wszechświat.

W filmie Villeneuve'a występują Zendaya, Timothy Chalamet, Josh Brolin, Jason Momoa, Oscar Isaac, Stellan Skarsgard, Javier Bardem, Charlotte Rampling i inni pierwszorzędni artyści. "Diuna" skupi się na połowie pierwszej książki Herberta i skoncentruje się na historii Paula Atrydy (Timothy Chalamet), który musi zjednoczyć Freemenów i wygrać wojnę o Arrakis.

Denis Villeneuve jeszcze przed premierą obrazu ogłosił, że jest gotowy podjąć się realizacji sequela, w którym bohaterem nie będzie Paul Atryda, a bohaterka Zendee - Chani. Diuna" będzie miała swoją premierę na 78. festiwalu w Wenecji 3 września. Warner Bros. planuje premierę cyfrową w serwisie streamingowym HBO Max na 22 października.

Tagi: Kino