Tytuł nowej powieści Victora Pelevina został ujawniony

Streszczenie nowej, dwudziestej już powieści Victora Pelevina TRANSHUMANISM INC. na stronie wydawnictwa Eksmo brzmi: "W przyszłości bogaci ludzie będą mogli oddzielić swoje mózgi od starzejących się ciał - i będą żyć niemal wiecznie w specjalnym wymiarze 'puszki'. Pojadą tam przywódcy, światowi oligarchowie i architekci światowego porządku. Tam wszystko będzie możliwe. Ale nie wszyscy zostaną wpuszczeni do słoika. Na Ziemi powstanie zielona, post-węglowa cywilizacja, zredukowana do rozmiarów obsługi i sług-biorobotów. Kto i jak będzie walczył o władzę w tym archaiczno-futurystycznym świecie zwycięskiego matriarchatu? Do czego będzie dążyć oczyszczony lud? Jakie będą problemy międzypokoleniowe, gdy zabraknie listów dla pokoleń? I, co najważniejsze, jaka będzie miłość?".

Powieść, która jest oznaczona jako 16+, nie będzie zawierała profanacji "w związku z moralnym odrodzeniem naszego społeczeństwa". Fani twórczości Pelevina mogą się jednak cieszyć na świat dwa wieki po wydarzeniach z "iPhucka-10".

Wersję audio powieści, w której głosu użyczył aktor Maksim Suchanow, będzie można kupić w serwisie LitRes. Książka ukaże się w sprzedaży w dwóch wersjach okładkowych.

Poprzednia książka Victora Pelevina "Niezwyciężone słońce" ukazała się w 2020 roku i stała się najdłuższym dziełem autora.

Wiktor Pelewin - autor kultowych powieści lat 90. ("Omon Ra", "Czapajew i pustka", "Pokolenie "P"") i laureat licznych nagród literackich, m.in. "Mały Booker" (1993), "National Bestseller" (2004), "Wielka księga" (2010, III miejsce) i in.

Czy warto przeczytać "Niezwyciężone słońce", najdłuższą powieść Wiktora Pelewina?