Madonna odzyskuje tytuł najlepiej zarabiającej artystki solowej

Trasa koncertowa Rebel Heart Tour pozwoliła Madonnie odzyskać tytuł najlepiej zarabiającej artystki solowej na świecie, według magazynu Billboard. Trasa, która trwała prawie siedem miesięcy, obejmowała 82 koncerty i sprzedała ponad 1 milion biletów. Najbardziej lukratywne występy odbyły się w Tokio 13 i 14 lutego, gdzie wyprzedano tłumy, a organizatorzy zarobili 9,6 miliona dolarów.

Ludzie wydali w sumie 169,8 mln dolarów na bilety podczas trasy koncertowej, dzięki czemu łączne przychody piosenkarki od początku jej kariery wyniosły 1,31 mld dolarów. Wcześniej najlepiej zarabiającym artystą solowym na świecie był Bruce Springsteen, którego łączna sprzedaż biletów szacowana była na 1,25 mld dolarów.

Madonna po raz pierwszy stała się najlepiej zarabiającą artystką solową na świecie w 2009 roku po zakończeniu trasy Sticky & Sweet Tour wspierającej jej solowy album Hard Candy. Trasa koncertowa przyniosła jej 408 mln dolarów, ale w 2014 roku to Bruce Springsteen wyprzedził Madonnę dzięki udanej trasie Wrecking Ball Tour (340,6 mln dolarów przychodu) i High Hopes Tour (65 mln dolarów przychodu). Teraz artyści znów zamienili się miejscami.

(getty)

Rebel Heart Tour (( getty )

W swoich obliczeniach Billboard bierze pod uwagę artystów solowych. Jeśli wziąć pod uwagę również grupy muzyczne, Madonnę w przychodach z koncertów wyprzedzają The Rolling Stones (1,84 mld dolarów) i U2 (1,67 mld dolarów).

Madonna jest obecnie jedyną kobietą na liście sześciu muzyków, których łączna sprzedaż biletów na koncerty przekroczyła 1 miliard dolarów, obok Eltona Johna (1,05 miliarda dolarów) i Bon Jovi (1,03 miliarda dolarów), którzy znaleźli się na liście obok The Rolling Stones, U2 i Bruce'a Springsteena.

Jego bilans Billboard działa od 1990 roku. W związku z tym, w rankingach uwzględniane są przychody z koncertów artystów od tego momentu, nawet jeśli muzycy rozpoczęli karierę wcześniej.