Co robić w domu: komedia o gigantycznej muchy, opera Donizettiego i Cruella

"Cruella."

"KinoPoisk HD, Okko, ivi

Historia złośliwej Cruelli z filmu animowanego 101 dalmatyńczyków. Przyszła miłośniczka cętkowanych futer dorasta jako włóczęga w Londynie, marząc o tym, by zostać projektantką mody jak światowej sławy baronessa. Prawie osiągając to marzenie, zostaje skonfrontowana z przerażającą prawdą, która zmusza ją do przemyślenia swojego stosunku do siebie i własnych osiągnięć. Wszystko to dzieje się przy ścieżce dźwiękowej, która kosztowała Disneya 50 milionów dolarów i gorzkim humorze w relacjach dziecko-rodzic. Cruella" miała swoją premierę w kinach na początku czerwca i do tej pory zarobiła około 222 milionów dolarów, czyli nieco więcej niż wynosił budżet produkcji. Ale cyfrowy marsz "Cruelli" dopiero się zaczyna, a przed nami sequel.

"The Chews.

"CinemaPoisk HD.

Jakby spisani na straty przez Lloyda Christmasa i Harry'ego Dunne'a ("Głupi i głupszy"), kumple Menu i Jean-Gab znajdują gigantyczną muchę (wielkości psa) w skradzionym samochodzie. Niekonwencjonalne umysły postanawiają rozpocząć szkolenie niewidzialnego stwora, aby wykorzystać go do napadów na banki i sklepy. Absurdalna komedia Quentina Dupiera sugeruje wiele rzeczy i jednocześnie nic: rozwój fabuły nie sięga napadów na banki, nie ma historii sukcesu, nie ma też historii spektakularnej porażki. Ale jest okazja, by wraz z autorem pośmiać się z problemów białych ludzi, którzy od dawna nie zajmują się głębszymi sensami istnienia.


"Krzesło."

Netflix

Dr Ji-Yoon Kim obejmuje stanowisko kierownika wydziału języka angielskiego na Uniwersytecie Pembroke - stając się pierwszą kobietą na tym stanowisku, również w otoczeniu konserwatywnych białych kolegów. Serial, którego pomysłodawczyniami są aktorki Amanda Peet i Annie Wyman, został wyprodukowany przez twórców Gry o tron, Davida Benioffa i D.B. Weissa. W roli głównej wystąpiła gwiazda "Killing Eve" i "Grey's Anatomy". Sandra O.


Energia słoneczna

Nowozelandzka wokalistka Lorde wydała wreszcie swój czwarty album, na którym znalazło się 12 utworów celebrujących siły natury i transcendencję. "W chwilach bólu serca, smutku, głębokiej miłości lub zagubienia, zwracam się do natury po odpowiedzi. Nauczyłem się wydechów i dostrajania się. I to właśnie z tego wynikło" - powiedziała piosenkarka. Solar Power został wyprodukowany przez twórcę poprzedniego albumu Melodrama, Jacka Antonoffa.


"Napój miłosny".

OperaVision

Transmisja opery Gaetano Donizettiego w inscenizacji Marcosa Darbishire'a. Dyryguje Enrico Delamboy. To współczesna wersja opery komicznej, opowieść o dorastaniu, która bada tożsamość i utratę niewinności. Reżyser obiecuje, że z bohaterów można się głośno śmiać. Spektakl jest wystawiany przez Opera Zuid, Holenderską Narodową Operę Objazdową i Holenderską Operę Narodową. Obsadę tworzą młode talenty.

"Sekretna miłość, stara opowieść o eliksirze miłości, parny włoski wieczór i piątka młodych bohaterów - oto idealny przepis na romantyczną operę: Eliksir miłości" - zapowiadają.

© operavision.eu