American Horror Story doczeka się dwóch spin-offów - o sporcie i miłości

FX Television i 20th Television zleciły Ryanowi Murphy'emu, reżyserowi i showrunnerowi antologii American Horror Story, wyreżyserowanie dwóch nowych spin-offów: "American Sports Story" i "American Love Story" - donosi serwis Deadline.

"Amerykańska historia sportu" ("American Sports Story") to serial antologiczny, który opowie historię supergwiazdy NFL Aarona Hernandeza.

Drugi projekt, American Love Story, będzie skupiał się na tematyce związków. Pierwszy sezon będzie opowiadał o burzliwym życiu rodzinnym Johna F. Kennedy'ego Jr i Carolyn Bessette.

"Kiedy Ryan Murphy przyszedł do nas z tymi dwoma historiami, od razu byliśmy zainteresowani" - powiedział John Landgraf, prezes FX. - "American Horror Story" zdążyło już spłodzić jeden z najlepszych seriali naszych czasów, American Crime Story. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej."

American History Murphy'ego rozpoczęła się w 2011 roku wraz z American Horror Story, po którym w 2016 roku powstał pierwszy spin-off American Crime Story. Również 15 lipca FX i Hulu uruchomiły antologię American Horror Story. W sumie seriale z tej serii były 141 razy nominowane do nagród Emmy i zdobyły 33 statuetki.