Michaił Zygar wyreżyseruje serial na podstawie opowiadań Puszkina

Dziennikarz Michaił Zygar zostanie showrunnerem nowego serialu zatytułowanego "Opowieści Puszkina". Dla dorosłych" w serwisie więcej oryginałów, powiedzieli RBC Style autorzy projektu.

Fabuła oparta jest na pięciu baśniach Aleksandra Puszkina. Klasyczne teksty doczekają się nowego, nieoczekiwanego odczytania, które przeniesie bohaterów do współczesnych realiów: Caryca okaże się instablogerką, Elizeusz - raperem, a Złoty Kogucik - neurosiecią.

W opisie projektu czytamy, że Zygar nie jest zwykłym uwspółcześnianiem baśni, ale raczej splataniem archetypów Puszkina z technofobią Black Mirror i surową rosyjską rzeczywistością w duchu Brata Aleksieja Bałabanowa.

Każda adaptacja filmowa zostanie wyreżyserowana przez innego reżysera z jego własnym, rozpoznawalnym pismem. "Złota rybka" zamieni się w komedię romantyczną Xenia Zueva ("Interwencja") - dwukrotna uczestniczka "Kinotawru". W głównych rolach wystąpią: Ingeborga Dapkunaite, Daria Zhovner, Denis Shvedov, Pavel Popov, Lolita Miliavskaya i inni.

Zdjęcia do serialu odbywają się w Moskwie.

Sześcioodcinkowa antologia będzie miała swoją premierę jesienią w internetowym serwisie more.tv.

Michaił Zygar (1981) jest dziennikarzem, autorem bestsellerów Wszyscy ludzie Kremla (2015), Wszyscy są wolni (2021), redaktorem naczelnym kanału Dozhd TV (2010-2015), twórcą Mobilnego Teatru Sztuki.

"Yandex.Music" i Michaił Zygar uruchomili questy w moskiewskich parkach

Tagi: Seria