Hans Zimmer napisał muzykę do książki o nowym filmie Diuna

Nagrodzony Oscarem kompozytor Hans Zimmer (Król Lew, Incepcja, Interstellar) napisał oryginalną muzykę do książki o powstawaniu filmu Diuna, donosi Dazed.

Kompozytor był tak zainspirowany książką "The Art and Soul of Dune" autorstwa Tanyi Lapointe, producentki wykonawczej filmu, że dosłownie musiał stworzyć inną ścieżkę dźwiękową niż ta, którą usłyszymy w filmie Denisa Villeneuve'a.

"The Art and Soul of Dune" będzie dostępny do pobrania 22 października - w dniu cyfrowej premiery filmu na HBO Max. Książkę będzie można kupić w dwóch wydaniach, standardowym
($50) i limitowana edycja ($600).

"Diuna" to film Denisa Villeneuve'a opowiadający o tym, jak w odległej przyszłości ludzkość walczy o zdobycie planety Arrakis, na której znajduje się najważniejsza wartość wszechświata - przyprawa.

W filmie wystąpią: Timothy Chalamet, Zendaya, Oscar Isaac, Josh Brolin, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Jason Momoa i inni.

Rosyjska premiera filmu "Diuna" odbędzie się 14 października.

Poprzednia adaptacja powieści science fiction Franka Herberta, nakręcona przez Davida Lyncha ("Twin Peaks") w 1984 roku, poniosła klęskę kasową, zebrawszy zaledwie 27 milionów dolarów przy budżecie 42 milionów dolarów. Reżyser przypisał to faktowi, że nie brał udziału w ostatecznej edycji taśmy. W obsadzie filmu znalazły się takie gwiazdy jak Sting, Patrick Stewart, Dean Stockwell i inni.