Orange Cow i Prostokvashino pojawią się w Apple Music i Spotify

Wytwórnia Universal Music Group została wyłącznym dystrybutorem kompozycji muzycznych z nowego serialu animowanego Soyuzmultfilm, poinformowały służby prasowe rosyjskiej spółki. Piosenki i utwory z takich projektów jak Orange Cow, Coonettes, Prostokvashino i wielu innych zaczną pojawiać się na głównych platformach od sierpnia tego roku: "Yandex.Music", Sbersound, Apple Music, Spotify i Youtube Music.

"Przyjazne dla rodzin treści muzyczne są jednym z naszych priorytetów, a cyfrowa rzeczywistość i rosnąca popularność inteligentnych głośników i asystentów głosowych otwierają nowe perspektywy angażowania się z naszymi odbiorcami. Podpisanie kontraktu z [Soyuzmultfilm] jest dla nas zdecydowanie ważnym krokiem w rozwoju segmentu muzyki dziecięcej w Rosji i umacnianiu wiodącej pozycji Universal Music Group w tym obszarze" - powiedział Maxim Vlasov, prezes Universal Music.

Według Yuliany Slashchevej, prezesa zarządu Soyuzmultfilm, piosenki z filmów animowanych często zapadają w pamięć bardziej niż ich fabuła, a Soyuzmultfilm zwraca szczególną uwagę na oprawę muzyczną w swoich nowych projektach: na przykład, Alexander Zatsepin napisał kompozycje do "Pomarańczowej krowy", a Maxim Dunayevsky pracuje nad muzyką do serialu animowanego "Zebra w kratkę". Ponadto, w tym roku Soyuzmultfilm wprowadził na rynek pierwszy w Rosji animowany serial muzyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym "Coonettes", w którym każda z siedmiu postaci reprezentuje jedną z nut.

Universal Music Group to największa na świecie firma muzyczna, obecna w ponad 60 krajach. Główne działania wytwórni to poszukiwanie nowych nazwisk, nagrywanie singli i albumów, monetyzacja treści, współpraca z markami i agencjami reklamowymi, koncerty i management artystów. Universal Music Group jest częścią konglomeratu Vivendi.

"Sojuzmultfilm" to radzieckie i rosyjskie studio filmów animowanych założone 10 czerwca 1936 roku. W studiu powstały takie kreskówki jak Dzieciak i Carlson, Chwileczkę, Muzykanci z Bremy, Krokodyl Gena i inne.