Netflix ujawnia nazwiska wykonawców w filmie "Avatar: Legend of Aang

Netflix ogłosił, kto zagra kluczowe role w Avatar: The Legend of Aang: Aanga zagra Gordon Cormier ("Konfrontacja"), jego przyjaciół Katarę i Sokka zagrają Kiaventio Tarbell ("Rutherford Falls") i Ian Ausley ("Dzieciństwo Sheldona"). W księcia Zuko na ekranie wcieli się Dallas Liu ("Kości").

Platforma streamingowa ujawniła również, że Albert Kim ("Nikita", "The Yellow Press", "Loot the Loot") będzie scenarzystą nowego projektu, a także pełnić będzie funkcję showrunnera i producenta wykonawczego serialu.

"Avatar: The Legend of Aang" to serial animowany opowiadający o przygodach 12-letniego maga powietrza Aanga i jego przyjaciół. Muszą pokonać władcę ognia, by zakończyć trwającą od stuleci wojnę. Serial ukazywał się w latach 2005-2008 i zyskał uznanie krytyków i publiczności oraz wiele nagród (Annie, Kids' Choice Awards).

W 2010 roku reżyser M. Night Shyamalan wyreżyserował pierwszą adaptację historii Aanga "The Last Airbender", jednak film okazał się twórczą porażką: oceny zarówno widzów, jak i krytyków mówią same za siebie (na KinPoisk średnia ocena wynosi 5,2, a na IMDb 4). "The Last Airbender" zdobył również pięć Złotych Malin, w tym za najgorszą reżyserię.

Tagi: Seria , Netflix