Yandex.Music i Mikhail Zygar uruchamiają questy w moskiewskich parkach

Użytkownicy aplikacji Yandex.Music mogą już cieszyć się pierwszym audio questem z serii z wątkiem detektywistycznym, Ucieczka z fontanny. Skupia się na poszukiwaniach zaginionego posągu Dziewczyny z wiosłem z Parku Gorkiego, który stał przy wejściu w latach 30. Później słuchacze mogą wziąć udział w kosmicznej wyprawie w Parku Sokolniki i muzycznej przygodzie w Ogrodzie Ermitaż.

"Tworząc MHT, wymyśliliśmy współczesny teatr bez sztywnych ram i granic scenicznych. Zarówno my, jak i Yandex.Music stale eksperymentujemy z nowymi formami. Dzięki temu wspólnie udało nam się stworzyć nowy format nowoczesnego spektaklu dla całej rodziny - audio quest" - powiedział Michał Zygar, dyrektor artystyczny Mobilnego Teatru Artystycznego.

© Yandex. Muzyka

Według słów Ilyi Karpukhina, producenta Yandex.Music, aplikacja posiada duży katalog treści audio dla dzieci, ale Yandex pracuje również nad oryginalnymi projektami audio. "Wspólnie z MHT na nowo wyobraziliśmy sobie spektakl jako audio quest. W każdym z nich rodzice i dzieci przeżyją nową przygodę z ekscytującymi zadaniami - to niezapomniane chwile dla całej rodziny" - powiedział.

Autorami audio questów dla dorosłych i dzieci ze szkół podstawowych są osoby posiadające doświadczenie w tworzeniu treści dla dzieci: Jurij Alesin, organizator Festiwalu Niezależnych Teatrów Dziecięcych, reżyser i dyrektor Mobilnego Teatru Artystycznego Aleksy Kiselew, reżyserka dziecięca Aleksandra Łowiannikowa oraz poetka dziecięca Masza Rupasowa.

Audio questy będą ukazywać się wyłącznie na Yandex.Music co kilka miesięcy.