Lizzo publikuje teledysk do utworu 'Rumors' z Cardi B

Album Lizzo Cuz I Love You, wydany w 2019 roku, gdy miała 31 lat, pokrył się platyną i dotarł do pierwszej dziesiątki listy przebojów Billboard 200, a także został nagrodzony Grammy za najlepszy współczesny album muzyki miejskiej. Jednak jeszcze dekadę wcześniej Melissa Vivian Jefferson (tak brzmi prawdziwe nazwisko piosenkarki) była w finansowym dołku - mieszkała w samochodzie, jadła na ulicy i marzyła o zaistnieniu w branży muzycznej.

Teraz gromadzi tłumy fanów, ale kiedyś musiała sama rozdawać bilety na swoje koncerty.

Piosenki Lizzo były superhitami: utwór "Truth Hurts" spędził siedem tygodni na szczycie Billboard Hot 100, co było rekordem wszech czasów dla kobiecej artystki rapowej. Singiel "Good as Hell" znalazł się na szczycie listy przebojów Hot R&B/Hip-Hop Songs, a utwór "Juice" otrzymał dwa platynowe certyfikaty. "Truth Hurts" zdobył również nagrodę Grammy w kategorii Best Solo Pop Performance oraz był nominowany w kategoriach Record of the Year i Song of the Year. A utwór "Jerome" nie został wydany jako singiel, ale zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Traditional R&B Performance.

Cardi B jest jedną z najbardziej udanych współczesnych wokalistek rapowych, która wydała takie hity jak "Bodak Yellow", "I Like It", "Money", "WAP" i "Up".

Jej debiutancki album Invasion of Privacy (2018) znalazł się na szczycie list przebojów na całym świecie i przyniósł artystce nagrodę Grammy, a wszystkie utwory z płyty otrzymały co najmniej złoty certyfikat - Cardi B stała się pierwszą kobietą z takim osiągnięciem. W 2020 roku magazyn Billboard ogłosił ją "Kobietą Roku", a wiosną 2021 roku jej singiel "Bodak Yellow" otrzymał diamentowy certyfikat, co nie udało się wcześniej żadnemu innemu hip-hopowemu artyście.