Weekend z korzyściami: co robić w najlepsze dwa dni tygodnia

Idź do teatru. W nocy!

W nocy z 26 na 27 marca w Moskwie odbędzie się "Noc Teatrów": ponad 60 najróżniejszych instytucji kulturalnych stolicy otworzy swoje drzwi dla wszystkich chętnych, bez żadnych opłat.

Na przykład, w Teatrze "U Nikitsky Gate" będzie można zobaczyć "Annę Kareninę". Wykład", a potem można przejść się za kulisy - odwiedzić garderoby, dowiedzieć się, jak wyglądają charakteryzatornie, gdzie pracują oświetleniowcy i dźwiękowcy.

Scena z filmu "Anna Karenina. Wykład"

W "Sowremenniku" każdy będzie mógł zostać aktorem: odbędzie się otwarty trening aktorski.
To nie wszystko, zapraszamy na tę stronę po pełny program Nocy Teatrów.
Impreza rozpocznie się 26 marca o godzinie 21:30, a zakończy o 3 nad ranem następnego dnia.Spojrzenie na wystawę "ostatniego wielkiego realisty

W Galerii Tretiakowskiej na Krymskim Wale otwarto kolejną dużą wystawę rosyjskiego malarza. Tym razem jest to Helius Korżeniew, który został nazwany "ostatnim wielkim realistą XX wieku". Jako przedstawiciel pokolenia powojennego pojawił się na scenie artystycznej pod koniec lat 50. i stał się jednym z liderów legendarnych lat 60. W tym przypadku artysta prowadził odosobniony tryb życia, przez co jego twórczość była mało znana publiczności.

Г. M. Korżeniew. Martwa natura z gruszkami. 1982
Olej na płótnie. 70 × 70. Galeria Tretiakowska

Г. M. Korżeniew. Chmury 1945 roku. 1980–1985
Olej na płótnie. 200 × 190. Galeria Tretiakowska

Przygotowania do wystawy trwały trzy lata, a jej organizatorzy już nazwali ją jednym z najbardziej złożonych projektów we współczesnej historii Galerii Tretiakowskiej. Na wystawie prezentowane są prace, które chronologicznie obejmują całą karierę twórczą mistrza od 1943 do 2011 roku. Jednak pod wieloma względami ta eksperymentalna wystawa nie jest tradycyjną akademicką retrospektywą, lecz autorskim, kuratorskim spojrzeniem na sztukę mistrza.


Napij się herbaty i zjedz wszystkie desery, na jakie masz ochotę

Hotel Ritz-Carlton, położony trzy kroki od Placu Czerwonego, ma specjalną ofertę: można skosztować deserów szefa cukierni i ambasadora Le Verger Boiron Gaela Etrillarda. Co to jest Le Vergé Boiron? Jest to niemal najbardziej znany producent naturalnych składników dla najlepszych restauracji na świecie. Na przykład aromatyczne przeciery jagodowe.

Booking.com

Koszt takiego tea party wynosi 1900 rubli: kwota ta obejmuje jeden dzbanek herbaty i nieograniczoną ilość deserów z bufetu. I dobrze, bo menu deserowe jest niezwykle urozmaicone. Jest tu tarta bananowo-czekoladowo-orzechowa, kompozycja truskawek i oliwy z oliwek, ciasteczka cytrusowe, limonkowe marshmallow i pomarańczowo-czekoladowe marshmallow i wiele, wiele innych.

Oferta jest ważna do pierwszego kwietnia.

Zregeneruj dłonie po mroźnym tygodniu

Odłożyłeś rękawice na półpiętro i byłeś zbyt leniwy, aby je wyciągnąć, gdy nadszedł mróz? Bardzo na próżno, bo kiedy wiosną do miasta wraca zima, najbardziej cierpią na tym dłonie. A najlepszą rehabilitacją dla lekko odmrożonych kończyn jest Złoty Manicure La Ric w salonach Kynsi. Wszystko zaczyna się od ciepłego kołnierza aromatycznego - rozluźnia mięśnie, uspokaja lub energetyzuje (w zależności od wybranego zapachu). Podczas relaksu, jak to się mówi, Twoje palce moczą się w wannie z miodowym mydłem.

Następnie nakładamy lekko złuszczający złoty puder, a rytuał dopełnia odżywczy wosk: tworzy on na dłoniach warstwę ochronną, która nie znika nawet po kilkukrotnym umyciu rąk. Osobnym komplementem jest ogromne kino i sam manicure - skórki i zadziory usuwane są bez użycia ostrych przedmiotów. Dzięki temu dłonie pozostają zadbane na dłużej, niezależnie od warunków pogodowych.

Polowanie na piękno i rzadkość

Miłośnicy legendarnych pchlich targów w Berlinie i Paryżu w ten weekend mają rzadką okazję odwiedzić coś podobnego w samym centrum Moskwy. Wystawa Pchli Targ w Centrum Wystawienniczym T-Modul na Placu Tiszyńskim 1, oferuje możliwość obejrzenia i kupienia zabytkowych mebli, artykułów gospodarstwa domowego, książek, ubrań, biżuterii i akcesoriów. Organizatorzy zapewniają, że nie ma sztywnych cenników, co oznacza, że masz szansę potargować się ze sprzedawcą o interesujący Cię przedmiot.