Co robić w domu: film akcji z Cersei, superbohaterowie i nowy album Jungle

"Proszkowy koktajl"

KinoSearch HD

Reżyser Navot Popushado zgromadził znakomitą kobiecą obsadę: Karen Gillan (niebieskoskóra Nebula ze Strażników Galaktyki), Carla Gugino (Mama ze Spy Kids), Lena Headey (Cersei z Gry o tron), Angela Bassett (Marie Laveau z American Horror Story) i inne niezrównane kobiety grają twardych zabójców z poczuciem humoru i arsenałem śmiertelnych ciosów.

Uważny widz dostrzeże w Gunpowder Cocktail wpływy braci Coen, Jackie Chana, Charliego Chaplina i oczywiście Quentina Tarantino. Ten ostatni nie znalazł się tu przypadkiem. Popushado to izraelski talent, który rozsławił sam Tarantino. Scenarzysta "Pulp Fiction" nazwał swój film "Bad Boys" najlepszym filmem 2013 roku. Po takiej recenzji grzechem jest nie zrobić kariery w czarnych komediach z bezwstydnym rozlewem krwi.

"Co by było, gdyby? ..."

Disney+

Kolejny projekt Marvel Cinematic Universe, a właściwie jego czwarta faza, teraz składająca się głównie z serialu telewizyjnego. Po fabularnych Wanda/Vision, Falcon and the Winter Soldier oraz Loki, serial animowany What If...? wygląda oryginalnie i świeżo. Fabuła skupia się na agentce Peggy Carter, która staje się brytyjskim odpowiednikiem Kapitana Ameryki (w pierwszym odcinku wita ją prześmiewcze zdanie "Kim jesteś? Królową Anglii?") i rozbija nazistowską organizację Hydra, z którą mozolnie walczył Kapitan Ameryka - przyjaciel i kochanek Peggy, Steve Rogers. Podsumowując, "What If? ..." wywraca do góry nogami zwykłe Marvel Cinematic Universe, zmienia ciała bohaterów i daje alternatywny rozwój wydarzeń. Będzie to ciekawa propozycja przede wszystkim dla widza przygotowanego, który zna już liczne postacie.

"Ocaleni"

Okko

Thriller o niebezpieczeństwach związanych ze snem Borisa Chlebnikowa ("Arytmia") i Romana Wołobujewa ("Ostatni minister"). Akcja rozgrywa się w prowincjonalnym miasteczku, którego mieszkańcy zmagają się z epidemią "śpiączki sennej". Zarażeni nieznanym wirusem zapadają w śpiączkę, jeśli śpią dłużej niż dwie godziny. Sytuacja jest krytyczna, więc wyjścia i wejścia do miasta są zablokowane przez ludzi z karabinami maszynowymi. Grupa bohaterów próbuje przedrzeć się przez kordony, by dostać się do miejscowego instytutu, gdzie według pogłosek opracowują lekarstwo na infekcję. W serialu występują: Artur Smolyaninov, Filipp Avdeev, Rosa Khairullina, Alexei Rozin i inni. Reżyserem filmu jest Andriej Proszkin, który w 2015 roku wyreżyserował "Fantasmagorię Orlean" na podstawie scenariusza Jurija Arabowa.

"Klasycy rosyjskiej zagranicy"

Storytel

Kolekcja "Klasycy rosyjscy za granicą" to sposób, by spojrzeć na historię kraju oczami ludzi, którzy nie mogli stać się jej bezpośrednimi obserwatorami, by dzielić z nimi nostalgię za minionymi czasami i poznać szczegóły życia wśród obcych w nowych warunkach. Utwory Iwana Bunina, Jewgienija Gagarina, Jewgienija Zamyatina, Gajta Gazdanowa i innych pisarzy były wygłaszane przez Maksyma Pińczuka, Aleksandra Bordukowa i Wsiewołoda Kuzniecowa.

© Storytel

Nowy album Jungle

Słuchaj

Trzeci pełny album brytyjskiego neo-soulowego zespołu Jungle. "Loving in Stereo" to iskrząca się radość, lekki letni nastrój i 13 utworów, do których aż chce się tańczyć. Wszystko dlatego, że album celebruje "nowe początki, nową miłość i pokonywanie przeciwności losu". W wywiadzie dotyczącym albumu, frontman Josh Lloyd-Watson powiedział: "Kiedy piszemy muzykę, zawsze mamy na coś nadzieję. Może dziś stworzymy coś, co wpłynie na ludzi i zmieni ich samopoczucie. Tworzenie czegoś, co inspiruje ludzi jest niesamowite.

W nagraniu albumu wzięli udział tamilsko-szwajcarska wokalistka Priya Raghu oraz brytyjski producent InFlo. Jungle przywiezie swój album do Rosji 29 sierpnia, na festiwal Aviapark Music Day.